140 000 BTC z Mt Gox może ruszyć w ciągu najbliższego tygodnia

Czy BTC może w nadchodzących dniach stanąć w obliczu spadku w związku z wydarzeniem wokół Mt Gox? Saga upadłej giełdy wkracza w ostatnią – prawdopodobnie wysoce kosztowną – fazę.

Jak zauważyli dziś analitycy CryptoQuant, nieczynna giełda Mt Gox ma zaledwie tydzień realizację wypłat w ramach funduszu rehabilitacyjnego.

BTC z Mt Gox | Zbliża się termin rehabilitacji

Po wielu opóźnieniach, wierzyciele Mt. Gox, którzy stracili pieniądze w wyniku zdarzeń z 2014 roku, już w następny wtorek mają dowiedzieć się, kiedy otrzymają swoje bitcoiny. Niektórzy analitycy obawiają się, że pokusa sprzedaży z zyskiem może okazać się zbyt duża, aby zapobiec masowej wyprzedaży.

„Ustaw alert o wypływie środków z Mt.Gox. Zarządzaj swoim ryzykiem” ostrzegł obserwujących na Twitterze, dyrektor generalny CryptoQuant, Ki Young Ju:

Mt Gox była najbardziej znaną giełdą kryptowalut, dopóki nie została zhakowana na ponad 860 000 BTC. Po latach batalii prawnych, w ramach programu rehabilitacyjnego, około 140 000 BTC zostanie zwróconych wierzycielom.

Wartość BTC wzrosła w oczach

Od czasy wyłączenia Mt Gox w lutym 2014 r., bitcoin zdecydowanie zyskał na wartości. Oznacza to, że ​​fundusze z programu rehabilitacji są teraz warte 2,63 miliarda dolarów.

grayscale bitcoin
źródło: Coin98/ Twitter

Jak zauważa CryptoQuant, przekłada się to na dużą, potencjalną presję sprzedaży. Przy około 28 000 BTC wydobywanych każdego miesiąca, gra toczy się o wymiar równy podaży z ostatnich pięciu miesięcy.

„Może to być bessy sygnał $ BTC, dostarczający na rynek 150 000 BTC…”, czytamy w części innego tweeta.

Wzburzone fale na bitcoinie

Miniony tydzień na rynku BTC charakteryzował się niską aktywnością, w związku z wejściem BTC / USD w strefę konsolidacji po okesie wyjątkowo wysokiej zmienności.

Zwolennicy kryptowaluty wykorzystują chwilę wytchnienia, aby zwiększyć swoje pozycje. MicroStrategy ogłasza rundę zbierania funduszy na kolejne zakupy BTC za 400 milionów dolarów. Nie tylko oni. Całkiem niedawno również Grayscale ogłosił, że nie zamierza stopować swojej ekspozycji na bitcoin.

Może Cię zainteresować:

  • https://bithub.pl/kryptowaluty/gieldy-kryptowalutowe/mt-gox-150-000-btc-nie-poplynie-jeszcze-do-ofiar-upadlej-gieldy/
  • https://bithub.pl/artykuly/sprawa-willy-bota-studium-manipulacji/
  • https://bithub.pl/artykuly/mt-gox-nie-traktuj-gieldy-jako-portfel/

Od Redakcji

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze