Francuskie muzeum sztuki nowoczesnej Centre Pompidou wystawi prace w NFT

Francuskie muzeum sztuki nowoczesnej Centre Pompidou wystawi prace w NFT

Na niedzielne popołudnie trochę o sztuce.

W Centre Pompidou wiosną tego roku zostanie otwarta nowa wystawa, której celem jest skrzyżowanie sztuki i technologii blockchain za pomocą NFT. Będzie to pierwsza wystawa poświęcona kolekcji sztuki nowoczesnej w Europie.

Wiodące muzeum sztuki współczesnej w Paryżu, Centre Pompidou, ogłosiło w dniu 10 lutego nadchodzącą stałą wystawę, której celem jest skrzyżowanie sztuki i łańcucha bloków reprezentowanego przez niezamienne tokeny (NFT).

Zgodnie z wydanym przez muzeum komunikatem, wystawa będzie prezentowała prace NFT pochodzące od ponad 16 cyfrowych artystów z całego świata, w tym popularne przedmioty kolekcjonerskie, takie jak CryptoPunk #110 i Autoglyph #25, oba przekazane do Centre Pompidou.

Xavier Rey, dyrektor Francuskiego Narodowego Muzeum Sztuki Nowoczesnej, zauważył, że Centre Pompidou „kontynuuje swoje zainteresowanie sztuką cyfrową w powiązaniu z blockchainem”.

Xavier Rey powiedział:

„Web3 to innowacyjne terytorium, które artyści wykorzystali do tworzenia oryginalnych i odważnych prac, a ta kolekcja potwierdza nasze wsparcie dla artystów w ich pracach i wysiłkach nad nowymi środkami wyrazu, co jest podstawą sztuki współczesnej”.

Przeczytaj także : „Buy the dip” mówią analitycy, podczas gdy zainspirowany przez SEC kryzys wstrząsa rynkiem kryptograficznym

Wystawa — zaplanowana na wiosnę tego roku — jest pierwszą wystawą NFT w znanym na całym świecie Centre Pompidou, gdzie znajdują się arcydzieła innych artystów, takich jak Vassily Kandinsky, Frida Kahlo i Henri Matisse.

Twórca NFT, Yuga Labs, który jest właścicielem własności intelektualnej (IP) CryptoPunks od marca 2022 roku, powiedział, że inicjatywa jest częścią starszego projektu, który przekazuje punki NFT wiodącym instytucjom artystycznym na całym świecie. Firma przekazała już CryptoPunk #305 Instytutowi Sztuki Współczesnej w Miami.

„Możliwość zobaczenia CryptoPunk #110 wystawionego w Centre Pompidou, prawdopodobnie najbardziej prestiżowym muzeum sztuki współczesnej na świecie, to wspaniały moment dla ekosystemu Web3 i NFT”.

NFT to zasoby cyfrowe, które reprezentują rzeczywiste obiekty, takie jak dzieła sztuki, muzyka, przedmioty w grach i filmy. Oparte na technologii rozproszonej księgi rachunkowej NFT mogą służyć jako metoda uwierzytelniania nabywców unikalnych przedmiotów, potwierdzając takie aspekty, jak własność.

NFT w muzeum

Prezentowanie sztuki NFT w muzeach na całym świecie to bardzo ciekawa inicjatywa pokazująca jak mocno technologia blockchain wdziera się do naszego życia. Nie tylko na poziomie technologii. Okazuje się, że świat walut cyfrowych zawładnął emocjami ludzi na dobre i, że się rozpędza.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze