„Flash Crash” na Bitcoinie jeszcze przed końcem roku? Analityk ostrzega przed gwałtownymi spadkami!

Bitcoin – ku uciesze inwestorów – nieuchronnie zbliża się do magicznej psychologicznej granicy 100 000 dolarów. Wydaje się, że to tylko kwestia godzin, kiedy największa kryptowaluta przebije tak znaczący kamień milowy. Co będzie później? Spektakularny krach czy może dalszy lot rozpędzonej rakiety w stronę księżyca? Tego nie wiemy, bo takiej sytuacji nigdy wcześniej nie było. Niemniej jednak głos rozsądku mówi Michaëlowi van de Poppe, że jeszcze przed końcem roku czekają nas gwałtowne korekty. Ekspert nie ma zamiaru psuć imprezy. Nic z tych rzeczy. Wręcz przeciwnie – sugeruje, żeby się do tego przygotować i wykorzystać ewentualne spadki.

Bitcoin czeka „Flash Crash” przed końcem roku? Ekspert ostrzega przed korektami

Według czołowego analityka Bitcoin czeka seria od czterech do sześciu tzw. „flash crashy” – nagłych spadków ceny, które mogą sięgnąć 5-10% w ciągu jednego dnia. To prognoza dotycząca wyłącznie BTC. Zdaniem van de Poppe altcoiny, podatne na większe turbulencje, mogą zanurkować nawet o 20-30%.

„Bitcoin będzie szukał płynności na niższych poziomach” – napisał van de Poppe na platformie X. Jednak czerwona lampka zaświecona przez analityka przewiduje przekucie korekt w coś pozytywnego. Uważa on, że ich największym plusem będzie fakt, że stworzą atrakcyjne okazje inwestycyjne.

Michaël van de Poppe podczas podcastu
Michaël van de Poppe

„To właśnie po takich spadkach Bitcoin się konsoliduje, a altcoiny wystrzeliwują w górę” – tłumaczy, wskazując na możliwy nadchodzący „sezon na alty”.

Inne analizy wspierają jego teorię. Inwestorzy spodziewają się znacznych wzrostów altcoinów po zakończeniu korekt Bitcoina. Ethereum (ETH) wzrosło o 9,68% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając 3 379 dolarów, a Solana (SOL) zyskała 1%, notując 259,53 dolara.

Rynkowy optymizm kontra przewidywana zmienność

Bitcoin po raz kolejny zbliża się do historycznych szczytów. Wszyscy myślą raczej wyłącznie pozytywnie, nie zastanawiając się nad ewentualnymi korektami. Van de Poppe pisze, że „timing tych flash crashy jest trudny, ale one się zdarzają”. Zachęca też inwestorów do przygotowania się na zmienność i wykorzystania jej w strategiczny sposób. Strategiczny, czyli taki, żeby zamiast niepotrzebnie panikować, jeszcze spróbować na tym zarobić.

Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi obecnie 3,3 biliona dolarów. Zaufanie instytucji do sektora zdaje się sukcesywnie rosnąć. Lód topnieje.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.