Fidelity oferuje pożyczki zabezpieczone bitcoinem

2 929

Fidelity Digital Assets, kryptowalutowe ramię imperium funduszy inwestycyjnych z siedzibą w Bostonie, ma oferować pożyczki zabezpieczone Bitcoinem, zgodnie z raportem z 9 grudnia opublikowanym przez Bloomberg.

Nowa usługa będzie przeznaczona dla funduszy hedgingowych, górników i innych potencjalnych klientów, którzy będą mogli uzyskać gotówkę bez konieczności likwidowania swoich zasobów w kryptowalutach.

Pożyczki zabezpieczone bitcoinem

Pożyczki będą oferowane we współpracy z wiodącym pożyczkodawcą opartym na kryptowalutach – BlockFi. Dlatego przed uzyskaniem pożyczki, klienci Fidelity będą musieli najpierw zarejestrować się na platformie. BlockFi zmniejszy ryzyko związane z pożyczkami, chroniąc 60 procent ich wartości w dolarach.

Tom Jessop – który stoi na czele spółki zależnej – spodziewa się, że pożyczki z zabezpieczeniem kryptowalutowym staną się, w miarę rozwoju rynku, coraz bardziej powszechne :

Gdy rynki rosną, spodziewalibyśmy się, że stanie się to dość ważną częścią ekosystemu.

Do Bitcoina napływają duże pieniądze

Dyrektor generalna Fidelity Abigail Johnson to jedna z najbogatszych kobiet na świecie, która również od dawna jest zwolenniczką Bitcoin. Niedawno jej firma ogłosiła plan wprowadzenia usług w oparciu o kryptowaluty, jednocześnie dissując Coinbase:

“Są ludzie ze znacznymi ilościami bogactwa w kryptowalutach, prawdopodobnie bitcoinach, i szukają kogoś, kto będzie trzymał te monety dla nich, ponieważ w przypadku ich odejścia – co nastąpi prędzej czy później – musisz mieć plan odnośnie sposobu przekazania tych monet komuś innemu”.

Pomysł Fidelity w udzielanie pożyczek pojawia się w chwili rosnącego popytu na kryptowaluty wśród dużych instytucji. Wrześniowe badanie firmy wykazało, że ponad 25 procent z nich miało już kontakt z kryptowalutami. Europa objęła w tym zakresie wyraźne prowadzenie.

Raport opublikowany przez Fidelity Digital Assets wskazuje, że do Bitcoina mogą wpłynąć biliony dolarów pod warunkiem, że dotychczasowa trajektoria wzrostu instytucjonalnej adopcji będzie kontynuowana.

Komentarze