Fidelity oferuje pożyczki zabezpieczone bitcoinem

Fidelity Digital Assets, kryptowalutowe ramię imperium funduszy inwestycyjnych z siedzibą w Bostonie, ma oferować pożyczki zabezpieczone Bitcoinem, zgodnie z raportem z 9 grudnia opublikowanym przez Bloomberg.

Nowa usługa będzie przeznaczona dla funduszy hedgingowych, górników i innych potencjalnych klientów, którzy będą mogli uzyskać gotówkę bez konieczności likwidowania swoich zasobów w kryptowalutach.

Pożyczki zabezpieczone bitcoinem

Pożyczki będą oferowane we współpracy z wiodącym pożyczkodawcą opartym na kryptowalutach – BlockFi. Dlatego przed uzyskaniem pożyczki, klienci Fidelity będą musieli najpierw zarejestrować się na platformie. BlockFi zmniejszy ryzyko związane z pożyczkami, chroniąc 60 procent ich wartości w dolarach.

Tom Jessop – który stoi na czele spółki zależnej – spodziewa się, że pożyczki z zabezpieczeniem kryptowalutowym staną się, w miarę rozwoju rynku, coraz bardziej powszechne :

Gdy rynki rosną, spodziewalibyśmy się, że stanie się to dość ważną częścią ekosystemu.

Do Bitcoina napływają duże pieniądze

Dyrektor generalna Fidelity Abigail Johnson to jedna z najbogatszych kobiet na świecie, która również od dawna jest zwolenniczką Bitcoin. Niedawno jej firma ogłosiła plan wprowadzenia usług w oparciu o kryptowaluty, jednocześnie dissując Coinbase:

“Są ludzie ze znacznymi ilościami bogactwa w kryptowalutach, prawdopodobnie bitcoinach, i szukają kogoś, kto będzie trzymał te monety dla nich, ponieważ w przypadku ich odejścia – co nastąpi prędzej czy później – musisz mieć plan odnośnie sposobu przekazania tych monet komuś innemu”.

Pomysł Fidelity w udzielanie pożyczek pojawia się w chwili rosnącego popytu na kryptowaluty wśród dużych instytucji. Wrześniowe badanie firmy wykazało, że ponad 25 procent z nich miało już kontakt z kryptowalutami. Europa objęła w tym zakresie wyraźne prowadzenie.

Raport opublikowany przez Fidelity Digital Assets wskazuje, że do Bitcoina mogą wpłynąć biliony dolarów pod warunkiem, że dotychczasowa trajektoria wzrostu instytucjonalnej adopcji będzie kontynuowana.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze