Ethereum skończy na dnie? Peter Brandt: „nadal jest za drogie”. Podaje wartość godziwą ETH
Hodlerzy Ethereum (ETH) nie mają ostatnimi czasy powodów do radości. Natywna kryptowaluta blockchainu Vitalika Buterina nie tylko nieśmiało ścigała Bitcoina (BTC) podczas ostatniego rajdu w rejony historycznych szczytów, aktualnie mocno obrywa, ponieważ kryptowaluty spadają. Średnioterminowa impotencja Ethereum do utrzymania się powyżej poziomu 2600 USD zwróciła uwagę weterana tradingu Petera Brandta, który ocenia, że wartość godziwa ETH jest dużo niższa niż wynosi aktualny kurs tokena.
Ethereum (ETH) spadnie dużo niżej? Peter Brandt nie widzi innej możliwości
Pomimo ostatnich wzrostów ceny Ethereum, głównie w wyniku rajdu Bitcoina, Peter Brandt, analityk rynku z pięćdziesięcioletnim doświadczeniem tradingowym, pozostaje pesymistą co do średnioterminowych perspektyw kryptowaluty. W niedawnej analizie udostępnionej na swoim koncie X (dawniej Twitter) Brandt podkreślił, że kurs ETH nadal znajduje się w niedźwiedziej formacji. Zdaniem eksperta nie ma na horyzoncie wyraźnego sygnału kupna dla kryptowaluty, należy więc nie bić się z trendem i przyjąć tendencję spadkową.
Weteran podkreśla, że jeżeli aktualna tendencja się utrzyma i nie pojawi się nagle kawaleria w postaci dużego popytu, to „w grze” pozostaje niespełniony target cenowy Ethereum na poziomie…1551 USD, co oznaczałoby zjazd o blisko 40% względem aktualnego kursu. Jeżeli scenariusz ten się zmaterializuje, hodlerów ETH mocno zaboli.
„Interesujące jest to, że na wykresie ETH nie ma żadnego sygnału kupna” – stwierdził Brandt. „W rzeczywistości wykres pozostaje w trendzie spadkowym z niezrealizowanym celem na poziomie 1551 USD”.
Umarł król, niech żyje król
Niedźwiedzia analiza Petera Brandta pojawiła się tuż po tym, jak Bitcoin (BTC) bezskutecznie próbował sforsować psychologiczną barierę cenową na poziomie poprzednich historycznych szczytów (ok. 73-74 000 USD). Skorzystały na tym pozostałe kryptowaluty, w tym Ethereum – na krótko zobaczyliśmy ETH po kursie ponad 2600-2700 dolarów za monetę, niestety radość nie potrwała długo.
Co gorsza, kurs kryptowaluty Vitalika Buterina zdecydowanie „dogorywa” względem BTC czy chociażby swojego najbliższego konkurenta, blockchainu Solana (SOL). Pary ETH/BTC i ETH/SOL pozostawiają wiele do życzenia, i zdecydowanie nie zachęcają do zajmowania długich pozycji na korzyść tego pierwszego.
Czy największy altcoin pozbiera się wkrótce i sięgnie ponownie po koronę wicekróla, a na krypto-X pojawią się kolejne wzmianki o potencjalnym „flippeningu” Bitcoina? A może już wkrótce jego miejsce zastąpi jeden z pretendentów? Czas pokaże.