Ethereum Insider: Oszustwo założycieli ETH znacznie przerasta FTX

Były insider Ethereum, cytowany przez portal The Bitcoinist rzucił prawdziwą bombę. Przekazał, że oszustwo założycieli projektu jest większe niż FTX. Wydaje się to potężnym zarzutem biorąc pod uwagę niedawny wyrok dla założyciela giełdy Sama Bankmana-Frieda, który może zostać skazany na ponad 100 lat pozbawienia wolności w ciągu zaledwie roku od upadku giełdy, którą prowadził. Adwokat i były doradca Ethereum, Steven Nerayoff opublikował szokujący artykuł na temat Ethereum w poście na X. Prawnik, który ma osobistą wiedzę na temat ETH – wcześniej pracował dla sieci blockchain, przedstawił zarzuty dotyczące działań założycieli: Vitalika Buterina i Josepha Lubina.

Według niego, obaj założyciele Ethereum rzekomo zaaranżowali oszukańcze działania dotyczące blockchainu ETH. Bez podawania dowodów Nerayoff ocenił, że 'Ethereum jest oszustwem 1000 razy większym niż to, które prowadził SBF’. Łącznie ok. 8 miliardów dolarów środków klientów zostało sprzeniewierzonych na rachunkach FTX, a miliony zostały przeniesione do spółki Alameda Research należącej do Bankmana-Frieda Sąd uznał go winnym wszystkich siedmiu zarzutów oszustwa w czwartek. Nerayoff nie przedstawił konkretnych dowodów na poparcie swoich hipotez wobec rzekomych oszukańczych działań ETH ale nie jest to pierwszy raz, kiedy prawnik atakuje projekt podobnymi oskarżeniami

Mocne zarzuty

  • We wrześniu były doradca projektu Ethereum oskarżył Buterina i jego ojca, Dmitrija o naciski mające na celu zrujnowanie jego reputacji, oskarżając go o wymuszenie ICO ETH. Insider twierdzi, że ETH jest powiązane ze skorumpowanymi urzędnikami USA
  • Po oświadczeniu o rzekomym zaangażowaniu Ethereum w oszukańcze schematy wyższe niż sprawa oszustwa FTX Sama Bankmana-Frieda, Steven Nerayoff ujawnił, że założyciele Joseph Lubin i Vitalik Buterin rzekomo współpracują ze skorumpowanymi urzędnikami rządowymi USA z niektórych najwyższych agencji federalnych.
  • Były doradca wymienił prominentne osobistości rządowe, z którymi Ethereum mogło mieć tajne interesy, w tym obecnego przewodniczącego Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych (SEC), Gary’ego Genslera i byłego przewodniczącego SEC USA Jaya Claytona.

Będzie gorąco

„Joe Lubin i Vitalik Buterin byli frontmanami skorumpowanych urzędników na najwyższych szczeblach agencji federalnych, takich jak Clayton, Gensler i wielu innych” – zarzucił Nerayoff. Być może komentarz ten odnosi się do rozwoju, który nastąpił przed pierwszą ofertą ICO Ethereum. W ostatnich tygodniach Nerayoff i inne znane postacie w społeczności XRP wysunęły teorię, że założyciele Ethereum przekupili kierownictwo SEC, aby dostać zielone światło.

Być może ponieważ nawet taki przypadek nie uprawniłby powiedzenia, że Ethereum jest oszustwem 1000 krotnie większym od FTX. Czy Nerayoff posiada faktyczną, wewnętrzną wiedzę o projekcie by poprzeć swoje zarzuty? Argument przekupstwa polega na tym, że liderzy Ethereum dali cynk liderom SEC, aby nie ścigali ich z zarzutów naruszenia przepisów bezpieczeństwa w związku z ICO Ethereum. Oświadczenie wydaje się bardzo wysokim ryzykiem dla Nerayoffa biorąc pod uwagę możliwość konfrontacji sądowej z Ethereum. Nerayoff naprawdę coś wie? Wylewa frustracje? A może to zwykły blef i w najlepszym przypadku próba przyciągnięcia uwagi?

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze