Ethereum | Hard fork London stał się faktem

Sieć Ethereum pomyślnie przeprocesowała hard fork London. Wraz z blokiem 12 965 000 w życie weszły założenia EIP 1559, EIP 3198, EIP 3529, EIP 3541 i EIP 3554.

Aby zachować zgodność z aktualizacją London, operatorzy węzłów musieli zaktualizować uruchomioną wersję klienta. Wersje wymienione poniżej dla każdego klienta obsługują London w sieci głównej Ethereum. Te wydania różnią się od wcześniej ogłoszonych, które obsługiwały London w sieciach testowych. Poprzednie wersje nie obsługują London na mainnet.

london
źródło: link

Co zmieniło się w Ethereum?

Jedna z najbardziej oczekiwanych zmian w Ethereum, EIP-1559, jest jednocześnie największą, która została wprowadzona w ramach London. EIP wprowadziła „opłatę bazową” w blokach w sieci, która będzie śledzić cenę gasu, którą sieć zaakceptuje z transakcji opartych na zapotrzebowaniu na przestrzeń blokową. Oznacza to, że portfelom i użytkownikom łatwiej będzie oszacować, jaka powinna być właściwa cena za ich transakcję.

Dodatkowo, EIP-1559 dodała nowy typ transakcji, w którym użytkownicy mogą określić maksymalną opłatę, jaką są gotowi zapłacić, wraz z maksymalną, którą są gotowi wysłać do górnika, i uzyskać zwrot różnicy między tą maksymalną a podstawową opłatą i tipem dla górnika. Wreszcie, EIP 1559 powoduje również spalenie części opłat transakcyjnych, co duża część społeczności postrzega jako krytyczną poprawę ekonomiki sieci Ethereum.

Pozostałe zmiany:

  • EIP-1559: Zmiana rynku opłat dla łańcucha ETH 1.0
  • EIP-3198: opcode BASEFEE
  • EIP-3529: Zmniejszenie refundacji w zakresie opłat za gas
  • EIP-3541: Odrzucenie nowych kontraktów zaczynających się od 0xEF
  • EIP-3554: Opóźnienie bomby trudności do 1 grudnia 2021 r.

Warto przeczytać:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze