Ethereum drogą do milionów? Zobacz, ile musiałbyś dziś zainwestować

Ethereum, druga co do wartości kryptowaluta na rynku, od momentu swojego wprowadzenia w 2015 roku, przeszła fascynującą transformację. Przyglądając się jej historii i potencjalnemu scenariuszowi, w którym powraca do szczytów cenowych z listopada 2021 roku, możemy zrozumieć, jak inwestycja w tę kryptowalutę może przekształcić inwestorów w… milionerów.

Wzloty i Upadki Ethereum

Ethereum zostało zaproponowane przez współzałożyciela Vitalika Buterina w białej księdze wydanej w 2014 roku. Jego nadrzędnym celem było ułatwienie rozwoju aplikacji i tworzenia wiążących kontraktów przez dodanie skryptowania. Po swoim uruchomieniu 30 lipca 2015 roku, w pierwszym roku kalendarzowym oscylowało w przedziale od 0,42 do 1,39 USD.

Dodanie ETH do giełd kryptowalutowych przyczyniło się do wzrostu jego wartości i zainteresowania inwestorów. Na platformie Coinbase stało się drugą kryptowalutą dodaną do platformy, zaraz po Bitcoinie.

Znaczące wydarzenia, takie jak rozgałęzienie na Ethereum 2.0 i Classic oraz wzrost zainteresowania niewymiennymi tokenami (NFT) opartymi na tej technologii, dodatkowo wzmocniły pozycję ETH.

Zobacz także: Listopad czarnym miesiącem dla krypto. Rekordowy kryzys wstrząsa rynkiem

Scenariusz inwestora-milionera

W listopadzie 2021 roku Ethereum osiągnęło historyczny szczyt cenowy. Rok 2022 odznaczył się licznymi bankructwami firm kryptowalutowych, których następstwem był spadek ceny. Rok ten przyniósł również tzw. merge, czyli przejście kryptowaluty z systemu proof-of-work na proof-of-stake.

Aby stać się milionerem dzięki Ethereum, przy założeniu powrotu do szczytu cenowego na poziomie 4 891,70 USD, inwestor musiałby posiadać 204,43 ETH. Dzisiaj zakup takiej liczby to koszt 456 338,87 USD. To stanowi cenę inwestycji, która w przyszłości może przekształcić posiadacza w milionera. O ile rzecz jasna Ethereum wróci do historycznych maksimów.

Nie ma gwarancji, że cena w 2023 roku lub w przyszłości wzrośnie. Niemniej jednak rynek od jakiegoś czasu wysyła mnóstwo pozytywnych sygnałów. W ciągu ostatnich siedmiu dni, Ethereum wzrosło o 12%, osiągając nowe roczne maksima. Jako druga największa kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, ETH wzrosło o ponad 80% od początku 2023 roku.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx