Ethereum będzie najjaśniejszą gwiazdą tego roku? 10 000 USD w zasięgu ręki?

Nastroje na rynku kryptowalut w ostatnim czasie zmieniły się diametralnie. Może nie jest to jeszcze rozpacz, bo wciąż wielu liczy na zbawienny pływ halvingu Bitcona, ale do entuzjazmu daleko. Nie inaczej jest z Ethereum, chociaż w tym przypadku, w porównaniu do innych projektów, nie jest najgorzej. Co jakiś czas przywoływane są optymistyczne prognozy dla ETH mówiące o 10 000 USD w 2024 roku. Czy jest to osiągalny pułap?

Ethereum wzrośnie kilkukrotnie w 2024 roku?

Perspektywa ociągnięcia przez Ethereum 10 000 USD wydaje się odległa. W odniesieniu do aktualnego kursu realizacja tej wizji oznaczałaby mniej więcej 5-krotny wzrost. Czy tak ambitny cel jest jednak osiągalny?

Portale branżowe podkreślają, że ETH jako wiodący projekt w przestrzeni DeFi notuje konsekwentnie w miarę stabilne wyniki, pomimo wahań rynkowych sprawiają. Dlatego wielu inwestorów stawia właśnie na Ethereum. Ale czy ta stabilność może ewoluować w dynamiczną wspinaczkę na szczyt? Jak ocenia „CryptoTicker” kluczowym punktem cenowym dla kryptowaluty jest 3300 USD. Według portalu przekroczenie tego poziomu może sygnalizować początek przyspieszonego trendu wzrostowego w kierunku 10 000 USD.

Analitycy dodają jednak, że osiągnięcie tego celu w ciągu zaledwie jednego roku jest raczej mało prawdopodobne. Sugerują, że jeśli bariera 10 000 USD zostanie osiągnięta przez ETH, to może to nastąpić raczej w perspektywie 2-5 lat.

Zobacz też: Czy to będzie punkt zwrotny dla Bitcoin ETF? Gigant dał zielone światło. Szykuje się duża kampania

Potrzebny spokój i cierpliwość?

Podobne wnioski prezentuje portal „InvestingHeaven”, który wskazuje, że raczej nie ma co liczyć na „pompę”, która krótkim czasie wywinduje kurs Ethereum na szczyt. Analitycy wskazują, że etap konsolidacji musi trwać przez dłuższy czas, zanim pojawi się trend zwyżkowy.

Portal szacuje, że jeśli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, to ETH może osiągnąć tę magiczną barierę w 2025 roku. Puntem zwrotnym, po którym mogą nastąpić dalsze wzrosty, jest poziom 3525 USD. Według analityków realnym wynikiem, jaki może osiągnąć Ethereum w 2024 roku, jest poziom 3000 USD.

Wytypowano również „czarny scenariusz”, wedle którego ETH spada do 1300 USD, co oznaczałoby konieczność znacznego zmniejszenia oczekiwań. Choć analitycy oceniają prawdopodobieństwo takiego scenariusza jako niskie, to nigdy nie można go całkowicie wykluczyć.

Zatem nawet jeśli ETH ma potencjał, by osiągnąć 10 000 USD, to prognozy wskazują, że jest mało prawdopodobne, by wydarzyło się to jeszcze w tym roku. Co więcej, wystarczy jedno nieoczekiwane zdarzenie, które może całkowicie zdezaktualizować tego typu oczekiwania i przypuszczenia.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JK
Noble Member
JK(@jk)
25 dni temu

Wytypowano również „czarny scenariusz”, wedle którego ETH spada do 1300 USD”

o to, to

Bitcoin co cztery lata ma halving, a Ethereum zmigrowało do Proof of Sh*t aka „drukowanie z rzadkiego powietrza”

Gtyy
Gtyy
25 dni temu

Przecież ETH wzrośnie lekko razy 5 podczas tej hossy 10k pęknie do kwietnia 2025

2
0
Dodaj komentarzx