Elon Musk vs Mark Zuckerberg zmierzą się w oktagonie! Będzie stream na żywo, mem-coiny eksplodują

Czy jesteśmy świadkami narodzin najbardziej niespodziewanego pojedynku w historii? Według najnowszych doniesień prosto z oficjalnego konta właściciela Twittera, miliarderzy technologiczni – Elon Musk i Mark Zuckerberg – mają stawić sobie czoła w przysłowiowej „klatce”, czyli na oktagonie. Musk, założyciel i CEO firmy SpaceX i Tesla, oraz Zuckerberg, szef Facebooka (aktualnie Meta), wydają się być powoli gotowi na podjęcie tej niecodziennej formy rywalizacji ku uciesze internetowej publiki.

Walka stulecia: Elon Musk vs Mark Zuckerberg

Doniesienia o potencjalnej walce miały już miejsce wcześniej, pojawiały się też kolejne przecieki. Pierwotnie pojedynek miał się odbyć w czerwcu, jednak przez blisko miesiąc pogłoski o niej wyraźnie przycichły. Dzisiaj jednak Musk potwierdził na swoim oficjalnym koncie na platformie X (dawniej Twitter), że nadchodzący pojedynek będzie transmitowany na żywo poprzez to właśnie medium, a zebrane dzięki niemu środki zostaną przeznaczone na charytatywną pomoc dla weteranów.

https://twitter.com/elonmusk/status/1688091377823895552?s=20

„Nie miałem czasu na trening, więc podnosiłem ciężary cały dzień w pracy, przygotowując się do walki”, napisał Musk w niedzielę.

Zuckerberg, który trenował ju-jitsu, również wyrażał wcześniej gotowość na stoczenie walki, prosząc Muska o „przesłanie lokalizacji” gdzie miałaby się ona odbyć. Zdecydowano się ostatecznie na „Vegas Octagon” – słynną arenę, z której korzystają m.in. zawodnicy zawodów MMA.

Źródło Profil Instagram Zuckerberga

Zobacz też: Masz te kryptowaluty? Uważaj. Tokeny warte setki milionów dolarów trafią na rynek w sierpniu

Kryptoanonki już szaleją

Musk zasugerował, że pojedynek jest „cywilizowaną formą wojny”, dodając, że „mężczyźni kochają wojnę”. Nietypowa formuła rywalizacji między dwoma najważniejszymi postaciami w branży technologicznej z pewnością przyciągnie uwagę świata.

Skoro o uwadze mowa, krypto anonki wykorzystały już nową narrację do pompowania istniejących i tworzenia nowych memecoinów. Przykładowe z nich, o nazwie odpowiednio $MUSK i $ZUCK rosną od kilku godzin o blisko 300%.

Najprawdopodobniej mem-coiny będą w najlepszym razie kasynem w którym będzie można obstawiać zwycięzców. Pojawią się też bezczelne oszustwa których autorzy będą mieli zwyczajnie chrapkę na Wasze pieniądze. Zachowajcie szczególną ostrożność i pamiętajcie że meme tokeny nie mają prawie żadnych fundamentów i spadają równie łatwo jak rosną.

Zastrzeżenie: Tekst ma charakter informacyjny i nie stanowi porady inwestycyjnej w rozumieniu polskiego prawa.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze