Elon Musk może zdecydować o cenie BTC, Ethereum i XRP

Elon Musk zlecił dyrektor generalnej X Lindzie Yaccarino spotkanie z przedstawicielami siedmiu banków, które sfinansowały przejęcie Twittera i zmianę marki platformy na X.

W najbliższy czwartek, 5 października br., jej rozmówcami będą bankierzy takich firm jak Morgan Stanley, Bank of America, Barclays, MUFG, BNP Paribas, Mizuho i Société Générale. Tematem spotkania mają być plany dotyczące ożywienia platformy.

Czym będzie X?

Plotki dotyczące tego, że Musk planuje przekształcić X w firmę finansową, krążyły od miesięcy. Nie ma w tym jednak niczego zaskakującego – w 1999 r. biznesmen założył bowiem firmę X.com, która następnie połączyła się z bankiem internetowym Confinity, tworząc podmiot znany dziś pod nazwą PayPal.

To właśnie PayPal skupił się na kryptowalutach, uruchamiając własny powiązany z dolarem stablecoin po wprowadzeniu wsparcia dla Bitcoina, Ethereum, Litecoina i Bitcoin Cash pod koniec 2020 roku. Pierwotne wsparcie PayPal dla Bitcoina i kryptowalut pomogło rozpocząć hossę cenową BTC w 2021 r., która katapultowała go do poziomu prawie 70 tys. dolarów.

Prypomnijmy, że w sierpniu br. Musk stanowczo zaprzeczył informacjom sugerującym, że X uruchomi własną kryptowalutę, która będzie rywalizować z Bitcoinem, Ethereum, XRP lub Dogecoinem. Wywołało to spekulacje, że platforma może zintegrować istniejące kryptowaluty.

Zobacz też: „Bezpieczny Kredyt 2 proc.”: korzysta z niego ktoś inny, niż pierwotnie zakładano?

Elon Musk i kryptowaluty

Musk przyznał, że osobiście posiada Bitcoina, Ethereum i Dogecoina. Z kolei Tesla, należąca do biznesmena firma produkująca samochody elektryczne, posiada BTC o wartości prawie 300 milionów dolarów i akceptuje płatności dokonywane za pomocą Dogecoina. Dodajmy też, że przed zakupem Twittera w zeszłym roku za oszałamiającą kwotę 44 miliardów dolarów, Musk rozważał stworzenie nowej platformy mediów społecznościowych opartej na blockchainie, która mogłaby posiadać system płatności wykorzystujący Dogecoin.

Pozostaje pytanie – czy Musk przekształci X w „zaktualizowaną wersję PayPala”. O tym przekonamy się już niebawem.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze