Elon Musk będzie płacił czynsz w bitcoinie?

Firma Caruso z siedzibą w Los Angeles nawiązała współpracę z giełdą kryptowalut Gemini, aby akceptować bitcoin jako środek płatności za wynajem swoich nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Czy Elon Musk będzie płacił czynsz w bitcoinie?

Elon Musk może już niedługo zacząć płacić czynsz w bitcoinie

Na długiej liście najemców Caruso znajduje się, między innymi, dyrektor generalny Tesli, Elon Musk. Producent e-samochodów sprzedaje swoje pojazdy w Americana at Brand, głównym centrum handlowo-rozrywkowym w Glendale.

Chociaż Rick Caruso nie prowadził jeszcze żadnych rozmów z ekscentrycznym przedsiębiorcą, przyznał że Musk może być pierwszym najemcą, który zapłaci czynsz w kryptowalucie:

„Nie rozmawiałem o tym z Elonem. Być może jako pierwszy, jako pionier, zapłaci czynsz w bitcoinie.

Jak informowaliśmy Was wcześniej, Tesla zaczęła akceptować płatności w BTC za swoje samochody i usługi. Elon Musk ogłosił to na Twitterze pod koniec marca – w niecały miesiąc po doniesieniach o 1,5 – miliardowej inwestycji w króla kryptowalut.

To długoterminowa gra

Deweloper Rick Caruso, założyciel i dyrektor generalny firmy, twierdzi, że Bitcoin i kryptowaluty odegrają w przyszłości „ważną rolę”:

„Wierzę, że Bitcoin i kryptowaluty w ogóle odegrają ważną rolę w naszej wspólnej przyszłości, a współpraca z Gemini przyniesie niezrównane doświadczenia i pionierską technologię, która doda prawdziwej wartości dla naszych gości.”

To nie wszystko. Firma ulokowała 1% swoich rezerw w największej kryptowalucie jako zabezpieczenie przed inflacją. W wywiadzie dla CNBC „Power Lunch” miliarder stwierdził, że wejście firmy w bitcoin nie jest bynajmniej tymczasowe:

„Nie chodzi o następny rok czy pięć lat. Z niecierpliwością czekamy na następną dekadę.”

Oprócz umożliwienia swoim klientom płacenia czynszu za pomocą największej kryptowaluty, Caruso planuje również wprowadzić nagrody oparte na technologii blockchain:

„Nasz program lojalnościowy, który wyobrażam sobie pracując z Gemini i Winklevossami miałby polegać na tym, że nasi klienci będą zarabiać monety. Będą zarabiać kryptowaluty”.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze