Ekspert: te kryptowaluty mogą dać zarobić, ale wciąż są „badziewiem”

Arthur Hayes, współzałożyciel BitMEX i ekspert w dziedzinie, jaką są kryptowaluty, podwoił swoje bycze nastawienie do Bitcoin. Przewiduje też niezwykły wzrost wartości Ethereum. W swoim ostatnim wpisie na blogu, wyraził przekonanie, że ETH może osiągnąć wartość sześciocyfrową.

Ekspert: Bitcoin i Ethereum wygrają

Według jego szacunków, Ethereum ma szansę wzrosnąć o około 4 669%, osiągając poziom 100 000 dolarów. Hayes utrzymuje również swoją wcześniejszą prognozę dotyczącą kryptowaluty Bitcoin, przewidując, że osiągnie on… milion dolarów.

W swoim wpisie na blogu, Hayes podkreślił, że w obliczu globalnej dewaluacji walut, inwestycja w kryptowaluty, zwłaszcza w Bitcoin i Ethereum, jest najbardziej rozsądnym posunięciem. Inne krypto, zwane szeroko altcoinami, ocenił jako zdecydowanie mniej znaczące w porównaniu do nich.

Hayes dostrzega również potencjał w blockchainach pierwszej warstwy, takich jak Solana. Pomimo wysokiego ryzyka, te alternatywy mogą oferować znaczące zwroty, szczególnie po znacznych stratach na rynku niedźwiedzia. Ekspert wyraził jednak sceptycyzm co do ich zdolności do przewyższenia Ethereum pod względem zaangażowania deweloperów i aktywności aplikacji zdecentralizowanych.

Zobacz także: Bo kraść trzeba umieć. Złodziej najpierw ukradł a później spalił górę Ethereum

„Te kryptowaluty to przereklamowane badziewie”

„Oto inne blockchainy pierwszej warstwy, które twierdzą, że są ulepszeniem Ethereum. Solana to przykład. Wszystkie one mocno ucierpiały podczas rynku niedźwiedzia. W związku z tym, mogą one odskoczyć od ekstremalnie niskich poziomów i zapewnić świetne zwroty dla odważnych inwestorów,” napisał w swoim wpisie na blogu.

„Ale nadal pozostają przereklamowanym badziewiem, które nie prześcignie Ethereum pod względem aktywności deweloperów, aktywności DApps czy całkowitej zablokowanej wartości.” – dodał.

W momencie pisania tego artykułu, Bitcoin kosztował 37 112,53 dolarów. To oznacza wzrost o siedem procent w ciągu ostatnich siedmiu dni. Cena Ethereum z kolei kształtowała się na poziomie 2 058,51 dolarów, wzrastając o 12 procent w poprzednim tygodniu.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze