Działania regulacyjne powodują wzrost zainteresowania kryptowalutami

Zainteresowanie TradFi kryptowalutami nadal rośnie w związku ze wzrostem działań regulacyjnych rządu USA

W końcu możemy się spodziewać pozytywnych informacji na jakie rynek krypto czeka i na jakie zasługuje po roku upadków giełd, firm pożyczkowych i wielu bankructw. Wydaje się, że powiedzenie „to co nas nie zabije to nas wzmocni” idealnie może pasować do całej branży krypto. Wszelkiej maści oszuści oraz słabe projekty stopniowo sami eliminują się z rynku kryptowalut a wraz z nadejściem regulacji rośnie zainteresowanie branżą ze strony świata tradycyjnych finansów. Po raz kolejny w historii bankierzy wykorzystują „dołek” do zajmowania najlepszych pozycji wyjściowych.

Wzrost zainteresowania kryptowalutami

Upadek kilku czołowych giełd kryptowalut, w połączeniu z trudnościami, z jakimi borykała się cała branża w ciągu ostatniego roku, doprowadził niektórych do wniosku, że zainteresowanie kryptowalutami zmalało. Ale za kulisami sytuacja jest odwrotna, ponieważ firmy oferujące powiązane usługi z rynkiem krypto nadal odnotowują wzrost liczby zleceń.

Jest to główny wniosek wypowiedzi Davida Schweda, dyrektora operacyjnego dostawcy usług w zakresie cyberbezpieczeństwa blockchain, firmy Halborn, który wskazał, że firma otrzymuje zlecenia od wielu klientów, „którzy rozpoczynają swoją kryptograficzną podróż”, ale jeszcze się nie upublicznili.

„Ogólnie nastroje są pozytywne, a wiele firm korzysta z bessy, budując w czasie dekoniunktóry” – powiedział Schwed.

Dyrektor operacyjny, który wcześniej pełnił funkcję globalnego szefa ds. technologii zasobów cyfrowych w BNY Mellon, a także zajmował stanowiska wyższego szczebla w Merrill Lynch, Salomon Smith Barney, Citigroup i Galaxy Digital, zasugerował, że najwięcej dostrzega zmian w kadrze kierowniczej wysokiego szczebla. Szefowie wielu firm boją się efektu zaniedbania i niewykorzystania szansy sektora Web3, który „jest przyszłością i może zakłócić tak wiele branż”.

„Dla mnie decyzja koncentrowała się na możliwości zabezpieczenia przyszłości tej rewolucyjnej technologii” — dodał.

Jeśli chodzi o obszary ekosystemu kryptograficznego, które okazują się najbardziej atrakcyjne dla kadry zarządzającej w tradycyjnych finansach (TradFi), Schwed wskazał przejrzystość oferowaną w zdecentralizowanych finansach (DeFi) jako „niesamowicie intrygującą dla TradFi, jak również zdolność projektów do tworzenia nowych produktów i instrumentów finansowych w ekosystemie DeFi.”

Zauważył również, że „sukces DeFi nadal ma bezpośredni pozytywny wpływ netto na TradFi, ponieważ nadal istnieje potrzeba włączania/wyłączania kryptografii do Fiata”.

Zwiększone zaangażowanie TradFi w DeFi jest pozytywnym krokiem, powiedział Schwed, ponieważ zwiększy zapotrzebowanie na bezpieczniejsze projekty i pomoże wprowadzić więcej kapitału na rynki. Dodał, że doświadczenie branżowe, które wnoszą menedżerowie TradFi, pomoże w rozwoju projektów DeFi.

Kwestie związane z bezpieczeństwem oraz fakt, że blockchain jest pod wieloma względami wciąż rodzącą się technologią, to największe obszary zainteresowania firm TradFi, które chcą zaangażować się w przestrzeń kryptograficzną. Ekspert ds. cyberbezpieczeństwa powiedział, że problemy te są „coraz bardziej potęgowane przez brak wykwalifikowanej kadry, niezmienność i nieodwracalność transakcji oraz działalność państw narodowych”.

Dowodem na to, że rząd powoli otwiera dostęp do ekosystemu kryptograficznego w kontrolowany sposób, była zgoda BNY Mellon na rozpoczęcie oferowania przechowywania kryptowalut swoim klientom, co zdaniem Schwed było pozytywnym znakiem dla przyszłej rentowności aktywów cyfrowych.

Przeczytaj także : Twój bank może zgodnie z prawem skonfiskować twoje pieniądze -za późno aby zatrzymać Wielki reset i CBDC – Lynette Zang

„Sam fakt, że największy i najstarszy bank powierniczy przechowuje teraz cyfrowe aktywa, jest sygnałem, że kryptowaluty są adoptowane do systemu” – dodał.

Zapytany, czy sądzi, że wszystkie główne banki będą ostatecznie oferować przechowywanie kryptowalut, dyrektor operacyjny odpowiedział „Absolutnie!” i zauważył, że większość dużych banków, z którymi rozmawiał, pracuje nad inicjatywami związanymi z przechowywaniem.

I odchodząc nieco od tematu, zapytany o wszelkie interesujące przypadki użycia, na które natknął się Schwed, a które tak naprawdę nie zostały wspomniane lub omówione w prasie, zauważył trwające dyskusje linii lotniczych, które rzucają się na pomysł wydawania biletów jako NFT , co pozwoliłoby na wtórny rynek biletów.

„Przyniosłoby to korzyści wszystkim, ponieważ pasażerowie mogą sprzedawać swoje bilety, jeśli nie mogą odbyć lotu, a dzięki inteligentnym kontraktom linie lotnicze mogą otrzymać część kwoty ze odsprzedaży” – powiedział.

Na razie okaże się, czy rząd przyjmie bardziej otwarte stanowisko wobec kryptowalut, czy też będzie kontynuował rozprawienie się z branżą, tak jak to miało miejsce od czasu upadku FTX. Jeśli czwartkowa zapowiedź SEC, że usługi stakingu oferowane przez giełdę kryptowalut Kraken są równoznaczne z oferowaniem niezarejestrowanych papierów wartościowych, jest jakąkolwiek wskazówką, to wydaje się, że rząd idzie na rynek z kijem, a nie z marchewką.

Może Cię zainteresuje :

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom