Dyrektor w administracji Bidena przyznał, że posiada Bitcoiny. Co go czeka?

Jak ujawnił raport finansowy dotyczący urzędników, dyrektor ds. komunikacji Joe Bidena nie tylko miał istotne powiązania z rynkiem kryptowalutowym, ale przyznał się do posiadania Bitcoinów. Jak wiadomo administracja obecnie urzędującego prezydenta USA, jak i on sam, nie są zbyt przychylni branży kryptowalut. Jaka przyszłość czeka urzędnika, który ma powiązania z krypto?

Dyrektor nie straci stanowiska, ale…

Publiczny raport finansowy opublikowany 21 kwietnia przysporzył nieco problemów obecnemu dyrektorowi ds. komunikacji w administracji Bidena. Zdecentralizowana giełda Uniswap i firma Andressen Horowitz – wczesny inwestor w Coinbase – byli byłymi klientami Bully Pulpit Interactive (BPI). Problem w tym, że partnerem BPI był Ben LaBolt, obecny dyrektor ds. komunikacji Białego Domu. Tylko ten fakt poważnie komplikuje sytuacje urzędnika, ale okazało się, że to nie jest jego jedyne „przewinienie”. We wspomnianym rapocie, w sekcji dotyczącej aktywów i dochodów LaBolt ujawnił, że posiada Bitcoiny o wartości od 50 001 do 100 000 USD. Nie byłoby w tym nic dziwnego i sensacyjnego, gdyby nie fakt, że polityka Joe Bidena wobec kryptowalut, oceniania jest raczej jak negatywna. Co ostatecznie czeka LaBolta?

Zobacz też: Co się dzieje? Banki centralne dosłownie rzuciły się na złoto

Jakie konsekwencje dla urzędnika?

Zgodnie z aktualnymi doniesieniami prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden podobno zakaże swojemu dyrektorowi ds. komunikacji zajmowania się sprawami związanymi z jakimikolwiek firmami kryptograficznymi lub technologicznymi, z którymi wcześniej współpracował. Co ciekawe LaBolt będzie mógł doradzać w zakresie regulacji kryptograficznych. Zgodnie z raportem Bloomberg Law z 21 kwietnia, dyrektor ds. komunikacji Białego Domu, Ben LaBolt, nie będzie mógł uczestniczyć w sprawach prawnych, dochodzeniach lub umowach dotyczących kryptowalut lub firm technologicznych, które wcześniej reprezentował. Biały Dom zapewnia, że te same zasady są stosowane wobec wszystkich pracowników administracji i nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Urzędnik na każdym szczeblu zobowiązany jest do raportu finansowego, który jest rodzajem oświadczenia majątkowego, gdzie musi wskazać swoje ewentualne powiązania z krypto lub przyznać się do posiadania kryptowalut.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze