Dyrektor PayPal ujawnia prawdę. „Oto, dlaczego Solana jest dla nas lepsza od Ethereum”

Szef jednostki Blockchain, Crypto i Digital Currencies (BCDC) w firmie PayPal, Jose Fernandez da Ponte, stawia na Solana i wyraża sceptycyzm co do zdolności Ethereum do obsługi infrastruktury płatniczej, powołując się na jego ograniczenia w szybkości przetwarzania transakcji.

Przemawiając na wydarzeniu Solana Breakpoint, które dziś i jutro odbywa się w Singapurze, Fernandez podkreślił, że konieczne jest, aby sieć płatności obsługiwała co najmniej 1000 transakcji na sekundę, co jego zdaniem jest punktem odniesienia dla Ethereum. To również dlatego Solana została ostatecznie wybrana jako preferowana platforma dla stablecoina PYUSD.

„Solana jest po prostu szybsza”

Komentarze Fernandeza na temat Ethereum zaskoczyły jej zwolenników. Z drugiej strony obserwatorzy rynku sami przyznają, że problemy ETH ze skalowalnością zostały dobrze udokumentowane, a dla firm takich jak PayPal szybkość jest kluczowa.

– Wszyscy wiemy, że Ethereum nie jest najlepszym rozwiązaniem dla płatności – powiedział szef BCDC w PayPal. – Patrząc na prymitywy jako dostawcę płatności, musisz wykonać co najmniej 1000 transakcji na sekundę – dodał.

źródło: X

Po początkowym wyborze Ethereum zespół kryptowalutowy w PayPal szybko zdał sobie sprawę, że nie jest to właściwe rozwiązanie. Zamiast tego deweloperzy próbowali znaleźć blockchain, który byłby w stanie obsłużyć duże wolumeny transakcji i zapewnić ekosystem ułatwiający płynny transfer wartości między portfelami. Solana, ze swoimi możliwościami rozszerzania tokenów i szybką mocą obliczeniową, okazała się atrakcyjną alternatywą.

– Jest wiele rzeczy, które należy zrobić w odniesieniu do płatności kryptowalutowych – wyjaśnił Fernandez. – Istnieje poufność transakcji i zarządzanie opłatami za transakcje. Dlatego Solana była łatwym wyborem, gdy szukaliśmy kolejnego łańcucha, zwłaszcza ze względu na możliwości rozszerzenia tokenów – przyznał.

Jak się okazuje, kluczowym czynnikiem w decyzji PayPal o migracji stablecoina PYUSD do Solany były rozszerzenia tokenów, które umożliwiają nowe standardy biznesowe i przypadki użycia, zapewniając natywną obsługę aplikacji klasy korporacyjnej. Wykorzystując je PayPal chciał uczynić swojego stablecoina bardziej dostępnym. Ostatecznie decyzja ta się opłaciła. Kapitalizacja rynkowa stablecoina na Solanie wzrosła powyżej 650 milionów dolarów w ciągu kilku miesięcy od uruchomienia. Ten szybki wzrost zbliżył PYUSD do lidera branży, którym jest USDT firmy Tether – ten na dzień dzisiejszy może pochwalić się kapitalizacją rynkową w wysokości 686 milionów dolarów na Solanie.

Problemy ze skalowalnością

Jako pionier zdecentralizowanych rozwiązań infrastrukturalnych, Ethereum od dawna jest okrzyknięte pionierem w przestrzeni blockchain. Jego technologia umożliwiła niezliczonym projektom uruchomienie rozwiązań finansowych, cementując jego status jako drugiego co do wielkości blockchaina. Jednak jedna uporczywa pięta achillesowa nęka Ethereum od samego początku – i jest nią skalowalność. Pomimo poważnego przeglądu technologicznego w 2021 r., w ramach którego sieć przeszła z konsensusu proof-of-work na proof-of-stake, kwestia ta w dalszym ciągu pozostaje nierozwiązana. To między innymi z tego powodu w ostatnich latach Solana stała się wiarygodną alternatywą dla Ethereum, oferując podobną infrastrukturę blockchain ze znaczną przewagą szybkości przetwarzania.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom