Dwie wiodące kryptowaluty zrzucą na rynek tokeny w lipcu. Czego możemy się spodziewać?

Sui ($SUI) i Aptos ($APT) to dwie platformy blockchain pierwszej warstwy, które wywołały bardzo wiele szumu podczas swojej premiery na rynku kryptowalut w ostatnim czasie. Według danych portalu analitycznego Token Unlocks obydwie kryptowaluty posiadają stosunkowo niską podaż tokenów w obiegu i szykują się do uwolnienia w lipcu sporej liczby dotychczas zamrożonych aktywów pochodzących m.in. z rund inwestycyjnych lub przekazywanych na cele statutowe. Potencjalnie może to wpłynąć na rozwodnienie ich wartości. Przyjrzyjmy się zatem co dokładnie podzieje się w nadchodzącym miesiącu.

SUI i Aptos zrzucą na rynek kryptowaluty w lipcu

Aptos ($APT):

Odblokowanie tokenów: Projekt Aptos ma w planach odblokowanie ponad 4,5 milionów tokenów $APT w miesiącu lipcu, co oznacza kolejny wzrost w całkowitej podaży tokenów. Całkowita ilość aktywów w obrocie wyniesie 33 miliony. Może to doprowadzić to rozwodnienia wartości pojedynczej monety $APT u dotychczasowych hodlerów.
Trend cenowy: Aptos doświadczył znacznego spadku wartości od czasu swojej premiery, za co częściowo odpowiadają systematyczne odmrożenia kolejnych partii tokenów. Bez kolejnego impulsu wzrostowego może dochodzić do dalszego wykrwawiania się kryptowaluty. Warto jednak zwrócić uwagę że znajdujemy się na potencjalnych poziomach wsparcia.

Źródło: CMC


Całkowita wartość zastakowanych tokenów (TVL): Aptos ma obecnie całkiem przyzwoity jak na świeży projekt poziom TVL wynoszący około 43,6 mln USD, co oznacza ilość kapitału zablokowanego na platformie. Wyższy TVL sugeruje większe zaufanie wśród inwestorów którzy chętniej lokują posiadany kapitał w danym ekosystemie.
Wolumen obrotu: Dzienny wolumen obrotu Aptos wynosi około 716 000 USD. Większy wolumen obrotu to zwiększona płynność i aktywność rynkowa. Trend wolumenu wygląda niestety mizernie.

Sui ($SUI):

Odblokowanie tokenów: Projekt Sui przygotowuje się do uwolnienia ponad 61 milionów tokenów $SUI w lipcu, co stanowi znaczący wzrost w całkowitej podaży tokenów. Tokeny te zostaną przekazane na potrzeby Sui Foundation oraz społeczności ekosystemu. Należy spodziewać się rozwodnienia wartości pojedynczej monety $SUI.
Trend cenowy: $SUI wykazuje dominujący trend spadkowy, czemu przyczyniają się negatywny sentyment w sektorze altcoinów oraz systematyczne uwolnianie (lub spodziewanie się uwalniania) nowych tokenów. Warto zauważyć, że Sui było krytykowane za brak airdropu dla społeczności oraz przekazanie ogromnej ilości aktywów inwestorom instytucjonalnym. Nieśmiałe jaskółki sugerują wybijanie dna na poziomach ok. 0,60, co może tymczasowo wyhamowywać spadki.

Źródło: tamże


Całkowita wartość zastakowanych tokenów (TVL): Sui ma obecnie stosunkowo niski TVL wynoszący około 12,26 mln USD. Podczas gdy niski TVL może sugerować niższe zaangażowanie kapitału na platformie, niekoniecznie decyduje on o rentowności tokena.
Wolumen obrotu: Sui może pochwalić się wyższym wolumenem obrotu niż Aptos, wynoszącym ponad 5 mln USD. Nadal jest on niewielki w porównaniu do wolumenów z niedawnej przeszłości.

Zobacz też: Cardano pobija bardzo ważny rekord i pokonuje kolejny kamień milowy. Czy ADA jest niedowartościowana?

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze