Duży pożyczkodawca kryptowalut wstrzymuje wypłaty po interwencji organów nadzoru finansowego

Południowokoreańska firma pożyczkowa Delio wyraziła obawy, czy może nadal świadczyć normalne usługi klientom. Ma to związek z tym, że lokalne organy organy nadzoru finansowego dokonały przejęcia jej aktywów. Czy jest szansa, że firma powróci do regularnego wypłacania należności użytkownikom?

Koreański pożyczkodawca wstrzymuje wypłaty

Firma Delio powstałą w 2018 roku i jest jedną z największych platform pożyczek kryptowalutowych w Korei Południowej. Delio oferuje szeroki zakres usług powierniczych, pożyczkowych i stakingowych. Według strony internetowej firmy, posiada ona około 1 miliarda dolarów w Bitcoinach. Pożyczkodawca kryptowalut, w ostatnim czasie musiał wstrzymać niektóre wypłaty odsetek. Doszło do tego po niedawnym dochodzeniu, które zakończyło się zajęciem jego aktywów przez lokalny organ nadzoru finansowego. Delio 22 lipca poinformowała, że trwająca walka prawna z deponentami oraz przeszukanie i zajęcie aktywów firmy, do którego doszło 18 lipca, spowodowało, że wszystkie aktywa należące do klientów i firmy, a także inne zimne portfele i księgi rachunkowe zostały zajęte przez południowokoreańską Komisję ds. Usług Finansowych. Firma zawiesiła wypłaty odsetek dla użytkowników depozytów i skarbców od 24 lipca. Delio dodała, że zawiesiła ​​usługi, które wymagają dodatkowych wydatków, takich jak spłata odsetek lub koszty operacyjne.

Zobacz też: Złodzieje mają nowy podstępny sposób na kradzież kryptowalut. Policja ostrzega i radzi jak się zabezpieczyć

Wcześniejsze problemy Delio

Obecne zawirowania wokół Delio rozpoczęły się kilka tygodni wcześniej. 14 czerwca firma Delio nagle wstrzymała wypłaty i wpłaty na swojej platformie w celu ochrony aktywów klientów, przed zmiennością rynku spowodowaną wstrzymaniem wpłat i wypłat w siostrzanej firmie pożyczkowej Haru Invest. Firma Haru Invest wstrzymała wypłaty 13 czerwca po tym, jak dochodzenie organów nadzoru finansowego wykazało, że niektóre informacje dostarczone przez jego operatora konsygnacyjnego B&S Holdings były fałszywe. Trzy dni później dyrektor generalny Delio, Jung Sang-ho, wyjaśnił, że firma wznowi wypłaty, ale nie podał żadnej konkretnej daty. FSC pozwała Delio za oszustwo, defraudację i naruszenie zaufania związane z „jednostronną decyzją” o zawieszeniu wpłat i wypłat użytkowników 14 czerwca. Ponadto jej dyrektor generalny Jeong Sang-ho i inni otrzymali zakaz opuszczania kraju.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.