Duży altcoin planuje ogłosić jutro coś dużego. Kurs kryptowaluty nakręca się jak sprężyna

Blur, druga (zaraz po OpenSea) największa platforma do handlu tokenami niezamiennymi (NFT) poinformowała społeczność krypto, że planują duże ogłoszenie zaplanowane na jutro, tj. 20 listopada o godzinie 21:00 czasu polskiego. Rynek zareagował na wiadomość błyskawicznie. Kurs natywnej kryptowaluty platformy, $BLUR, odbił od lokalnych minimów i obecnie altcoin zdaje się szykować do potencjalnego ruchu na północ.

Blur twierdzi, że planuje coś dużego. Cena kryptowaluty rośnie

Pomimo rynkowej wyceny Blur sięgającej 350 milionów dolarów twócy platformy zdecydowali się pozostawić szczegóły ogłoszenia owiane aurą tajemnicy. Oficjalne oświadczenie na koncie projektu na portalu X (Twitterze) sugeruje jedynie „przeniesienie Blur na poziom wyżej” wraz z datą, godziną oraz garścią informacji dotyczących bezpieczeństwa internautów. Naturalnie takie podejście wywołało falę spekulacji na temat planowanego ogłoszenia. Pytanie tylko, czy ostatecznie okaże się ono zgodne z oczekiwaniami, czy raczej wprowadzi u uczestników rynku poczucie rozczarowania, co ostatecznie znajdzie odzwierciedlenie w wycenie kryptowaluty $BLUR.

fot. X (Twitter)

Reakcja rynku na teaser była szybka i namacalna: token BLUR odnotował szybki wzrost ceny o całe 5%, przy czym w chwili obecnej znajduje się on w miejscu korekty po ostatnich wzrostach. Patrząc na szerszym interwale altcoin wybił się z dotychczasowego, długoterminowego kanału spadkowego i zalicza nowe, wyższe dołki, co co do zasady należy rozumieć jako sygnał do dalszej aprecjacji.

Kurs $BLUR, fot. Coinbase

Zobacz też: OpenSea zwalnia połowę załogi. Kurs konkurencyjnej kryptowaluty wystrzelił

Trudna sytuacja sektora NFT

Blur wyrobił sobie markę w świecie tokenów niezamiennych (NFT) jako druga co do wielkości platforma NFT zaraz po dotychczasowym monopoliście OpenSea. Projekt wyróżnił się w szczególności ofertą dla spekulantów i traderów wykręcających duże wolumeny, oferując im m.in. zerowe prowizji od sprzedaży i inne benefity (jak kolejne sezony airdropów). Spowodowało to pewnego rodzaju wyścig zbrojeń między Blurem a OS, z którego w zasadzie nikt nie wyszedł zwycięsko, nawet użytkownicy. Dotychczasowy monopolista zmuszony został do nadganiania oferty konkurenta, a zachęcani kolejnymi bodźcami wieloryby-spekulanci ścigali się o to, kto szybciej sprzeda i kupi jak najwięcej tokenów niezamiennych, sprowadzając cenę wszystkich liczących się kolekcji NFT na coraz to niższe i niższe poziomy.

Rynek kryptowalut, znany ze swojej zmienności, historycznie wykazywał ostrożność wobec scenariuszy „ogłoszenia ogłoszenia”. Ze względu na brak konkretnych szczegółów w teaserze Blur, przewidywanie reakcji ceny tokena na rzeczywiste wiadomości pozostaje trudnym zadaniem. Jeżeli platforma ogłosi sezon 3 farmienia airdropów, powinniśmy odbierać to raczej jako sygnał byczy. W przypadku natomiast jeżeli zostanie coś zrzuconego dotychczasowym spekulantom, najprawdopodobniej dojdzie do rozwodnienia istniejącej wartości.

Zastrzeżenie: powyższy tekst ma charakter informacyjny i nie stanowi porady inwestycyjnej w rozumieniu polskiego prawa.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze