Drama w DeFiLlama: zespół wypowiada posłuszeństwo założycielowi. Poszło o token

Przestrzeń krypto rzadko może narzekać na nudę. Dotyczy to w szczególności projektów DeFi, które ostatnimi czasy zmagają się z cyberprzestępczością i licznymi problemami wewnętrznymi. Pisaliśmy ostatnio o projekcie Umami Finance, w którym zespół wypowiedział posłuszeństwo swojemu liderowi, rzekomo z powodu chciwości tego ostatniego i próby wrogiego przejęcia całego przedsięwzięcia. Podobna drama ma właśnie miejsce w dużo większym projekcie zdecentralizowanych finansów o nazwie DeFiLlama.

Wen token?

W centrum rozgrywającego się dramatu miała być rozbieżność wizji co do dalszego kierunku rozwoju projektu DeFiLlama. Współzałożyciel protokołu o pseudonimie 0xLlama miał rzekomo domagać się wypuszczenia przez projekt tokena, który prawdopodobnie cieszyłby się na wolnym rynku dużą popularnością. Presja na token ze strony 0xLlamy, a także samowolka w podejmowaniu tak istotnych decyzji mogła też sugerować problemy finansowe i niecierpliwość współzałożyciela, który mógł chcieć odzyskać zainwestowane przez siebie dotychczas środki.

Chłodne przyjęcie wrogiego przejęcia

Pojawił się tylko jeden zasadniczy problem: nikt z dotychczasowych członków zespołu nie poparł pomysłu prezesa. Drugi ze współzałożycieli protokołu o pseudonimie 0xngmi ogłosił, że doszło do próby „wrogiego przejęcia” protokołu i że zespół forkuje całe przedsięwzięcie które będzie od teraz znane pod nowym szyldem i nową domeną. 0xngmi przestrzega też przed „jakąkolwiek komunikacją i tokenem ze strony DeFiLlamy”.

Zobacz też: Influencerzy z YouTube staną przed sądem?Miliard dolarów za udział w promowaniu FTX

Drama trwa

Jeśli wierzyć słowom jeszcze innego członka zespołu, Tendeeno, 90% pracy dotychczas wykonanej w DeFiLlamie jest zasługą 0xngmi; 0xLlama zaś nie wykonał jej prawie wcale. Tendeeno tłumaczy też, że finansowanie projektu nie pochodziło wyłącznie od pierwszego współzałożyciela, a wypuszczenie tokena może zakłócić pracę i wizję protokołu poprzez skupianie się na aktualnej cenie. Moneta byłaby już na zawsze związana z reputacją DeFiLlamy.

Status profilu w serwisie społecznościowym Twitter 0xLlamy został ustawiony jako „Prywatny”, nie jest więc możliwa z nim jakakolwiek komunikacja z zewnątrz.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze