Donald Trump wraca na Twittera! Udostępnia swoje (legendarne już) zdjęcie z aresztowania… a to od razu przekłada się na jego kolekcję NFT! Zobacz w jaki sposób.

Ceny NFT, sygnowane nazwiskiem Donald Trump, wzrosły po opublikowaniu jego zdjęcia policyjnego w związku z postawieniem zarzutów kryminalnych w stanie Georgia.

Były prezydent Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy od stycznia 2021 roku wrócił na platformę X. Zrobił to aby opublikować swoje zdjęcie z aresztowania (tzw. “mugshot”). Zdjęcie robi furorę a internauci prześcigają się w tworzeniu memów na jego podstawie.

https://twitter.com/WatcherGuru/status/1694889799742595273

Według danych z platformy NFT OpenSea, cena minimalna cyfrowych kart kolekcjonerskich Trumpa, które zostały po raz pierwszy wydane w grudniu 2022 roku, wzrosła o ponad 62%, z 0,138 ETH do 0,224 ETH. Wszystko krótko po udostępnieniu zdjęcia policyjnego byłego prezydenta. Zdjęcie, na którym Trump patrzy gniewnie w kamerę w biurze szeryfa hrabstwa Fulton, stało się wiralem. Jest to pierwsze zdjęcie policyjne obecnie urzędującego lub byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych stawiającego czoło zarzutom kryminalnym.

Zobacz też: Elon Musk wyróżnia kandydata w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA. Kto spodobał się miliarderowi?

Trump z zarzutami

Postawione w stanie Georgia zarzuty kryminalne przeciwko Trumpowi twierdzą, że były prezydent i 18 sojuszników uczestniczyli w spisku mającym na celu podważenie woli wyborców. Wszystko aby zapewnić mu reelekcję w wyborach prezydenckich w 2020 roku, mimo że przegrał z Joe Bidenem. Akt oskarżenia został postawiony 14 sierpnia, a prokuratorzy nakazali wszystkim zaangażowanym stronom poddanie się władzom Georgii przed 25 sierpnia.

Trump pojawił się 24 sierpnia i zwolniono go za kaucją w wysokości 200 000 USD. Niemniej jednak wciąż stoi przed federalnymi zarzutami w Dystrykcie Kolumbii. Jest tam oskarżony o próbę obalenia wyników wyborów prezydenckich w 2020 roku poprzez udział w spisku. Oskarżono go także w sprawie poufnych dokumentów przedstawionych przez Departament Sprawiedliwości. A także w sprawie karnej w stanie Nowy Jork. W tej sprawie zarzucono mu sfałszowanie dokumentów biznesowych związanych z płatnością hush money dla gwiazdy porno Stormy Daniels.

trump
Dane dotyczące wolumenu i cen kolekcji NFT Trumpa. Źródło: https://opensea.io

Po rozmowie byłego prezydenta z Tuckerem Carlsonem, nastąpił znaczący wzrost wartości jego kolekcji NFT. Zaskakująco, w ciągu zaledwie jednego dnia, sprzedaż NFT, minimalne ceny ofert oraz ogólna aktywność handlowa zanotowały istotny wzrost. Wydaje się, że znaczący wizerunek zdjęcia policyjnego Donalda Trumpa, o którym wcześniej mowa, odegrał istotną rolę w napędzaniu tego wzrostu. Jak to ilustruje powyższy obraz, odnotowano wyraźny wzrost o 163% w sprzedaży Trumpa, związanego z łączną liczbą 208 transakcji.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze