Dogecoin idzie do Hollywood. Jego historia trafi na duży ekran

Dogecoin, niegdyś kryptowaluta utworzona jako żart, stała się jedną z najbardziej fascynujących historii w świecie krypto. Teraz, dzięki działaniom grupy jej entuzjastów, dzieje tokena zostaną udokumentowane na dużym ekranie. „Tridog”, członek „Own the Doge DAO” i producent filmu, podzielił się szczegółami na temat projektu w wywiadzie dla CoinDesk.

Dogecoin – kryptowaluta, która kocha zwierzęta

Tridog opisuje Dogecoin jako „Mona Lisę internetu”. Film ma na celu opisanie pełnej historii jak najszerszej publiczności. Wielu ludzi zna DOGE jako zabawną kryptowalutę, ale jego historia jest znacznie bardziej skomplikowana i pełna jest interesujących zdarzeń, w tym… finansowania drużyny bobslejowej na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Jamajce.

Ponadto dokument ukaże głębsze znaczenie, które może leżeć u podstaw miłości do zwierząt domowych, takich jak psy i koty. Niewiele osób wie, że rzeczywista „Doge”, 17-letnia suczka Shiba Inu o imieniu Kabosu, była blisko eutanazji, zanim adoptowała ją Atsuko Sato. Ta jest nauczycielką w przedszkolu i miłośniczką zwierząt, która przekazała znaczną część dochodów ze sprzedaży NFT Doge na cele charytatywne.

Może Cię zainteresować: Ethereum Classic to „scam”? Współtwórca kryptowaluty nie ma złudzeń

Chcieliby wywiadu z Elonem Muskiem

Oprócz samej historii Dogecoina, film ma również na celu ukazanie ogólnych trendów i zmian w przemyśle kryptowalut. Pokaże, jak wpłynął on na inne projekty i jak przyczynił się do ogólnej akceptacji krypto w społeczeństwie. W filmie znajdą się również wywiady z kluczowymi postaciami, które przyczyniły się do rosnącej popularności DOGE. Wśród nich być może będzie też ten najważniejszy – Elon Musk. Przynajmniej tego chcieliby producenci.

Ostatnie wydarzenia wokół Dogecoina, jak na przykład gwałtowny wzrost jego wartości w 2023 roku, także zostaną szczegółowo przedstawione.

Zostanie również pokazane, jak społeczność wykorzystuje memy i humor, aby promować swoją kryptowalutę i jak to niekonwencjonalne podejście przyczyniło się do jej globalnej rozpoznawalności.

Chcielibyśmy, aby widzowie zrozumieli, jak ważna jest społeczność dla sukcesu kryptowaluty i jak unikalna społeczność Dogecoina przyczyniła się do jej niesamowitego wzrostu.

Tridog

Na koniec, film planuje omówić potencjał i przyszłość krypto. Wywiady z ekspertami technologicznymi oraz finansowymi, pomogą odpowiedzieć na pytanie, czy Dogecoin ma szansę stać się jedną z dominujących kryptowalut.

Dodatkowo dokument ukaże, jak społeczność Dogecoina planuje rozwijać swoją kryptowalutę, jakie są jej długoterminowe plany i jakie wyzwania mogą stanąć na drodze do realizacji tych celów. Szczegóły dotyczące dokumentu są nadal niejasne. Data wydania? Dystrybucja? Nadal do ustalenia, ale twórcy marzą o Netfliksie. Kamery już poszły w ruch.

To jak, obejrzycie?

Zobacz także:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze