Dogecoin doczeka się swojego ETF?! Eksperci mówią „tak” i widzą same plusy
Dwaj znani eksperci kryptowalutowi, Arthur Hayes i Raoul Pal, ujawnili swoje prognozy dotyczące przyszłości memecoinów. Zabrali też głos w sprawie potencjalnego wprowadzenia funduszu ETF na Dogecoin. Czy jest na to jakakolwiek szansa? Ich zdaniem jak najbardziej tak.
Czy ETF na Dogecoin jest możliwy?
Podczas podcastu na YouTube, zorganizowanego przez Coin Bureau, współzałożyciel BitMEX, Arthur Hayes, oraz dyrektor generalny i współzałożyciel Real Vision, Raoul Pal, podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat możliwego wprowadzenia funduszu ETF na Dogecoin. Hayes stwierdził, że DOGE może doczekać się funduszu ETF jeszcze przed końcem obecnego cyklu rynkowego. Podkreślił on znaczący wzrost wartości Dogecoin na przestrzeni lat oraz jego status jako najstarszego memecoinu na rynku. To, jego zdaniem, daje mu przewagę nad innymi tego typu kryptowalutami.
„Dla osoby, która dopiero zaczyna przygodę z kryptowalutami, te są najłatwiejsze do ogarnięcia. Nie muszę zrozumieć blockchainu, sztucznej inteligencji czy kryptografii” – powiedział Hayes.
Dogecoin, z kapitalizacją rynkową sięgającą 19,7 miliarda dolarów, utrzymuje pozycję największego memecoinu na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej. Hayes zauważył, że ma on znaczący wpływ kulturowy na przestrzeń kryptowalut oraz cały sektor inwestycyjny, budując silną społeczność z milionami zwolenników i inwestorów.
Raoul Pal zgodził się z prognozą Hayes’a, wyrażając swoje poparcie dla tego pomysłu. W rozmowach z Janem van Eckiem, dyrektorem generalnym firmy inwestycyjnej VanEck i dostawcą funduszy ETF na Bitcoin, Pal omawiał możliwości wprowadzenia funduszu ETF na Dogecoin. Pal podkreślił, że DOGE konsekwentnie przewyższa Bitcoin w każdym cyklu hossy, co czyni go ważnym graczem na rynku kryptowalut.
W co inwestują Hayes i Pal?
Podczas wywiadu Hayes i Pal podzielili się swoimi poglądami na temat najmocniejszych memecoinów. Pal ujawnił, że zainwestował w popularne kryptowaluty, takie jak Dogecoin, ale 90% jego portfela inwestycyjnego stanowi Solana (SOL).
Z kolei Hayes przyznał się do bardziej zróżnicowanego portfela memecoinów. Obejmuje on inwestycje w takie kryptowaluty, jak Bonk (BONK), Dogwifhat (WIF) i Dogecoin. Podzielił się również swoją strategią inwestycyjną na rok 2024. „Bądź długoterminowy, nie sprzedawaj, nie daj się zaskoczyć i nie używaj zbyt dużej dźwigni”.
Dogecoin został stworzony w grudniu 2013 roku przez programistów Billy’ego Markusa i Jacksona Palmera jako żart inspirowany popularnym memem z psem rasy Shiba Inu. Pomimo początkowego humorystycznego charakteru, kryptowaluta szybko zyskała na popularności dzięki swojej przyjaznej społeczności i niskim opłatom transakcyjnym.
Co ciekawe, Dogecoin stał się znany również z finansowania różnych inicjatyw charytatywnych. Takich jak budowa studni w Kenii oraz wsparcie dla jamajskiej drużyny bobslejowej na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2014 roku. Jego niespodziewany sukces i wsparcie od znanych osobistości, takich jak Elon Musk, uczyniły go trwałym elementem krajobrazu kryptowalut.