Do Kwon skazany! Cztery miesiące więzienia za podrobienie paszportu!

Założyciel Terraform Labs Do Kwon został skazany na cztery miesiące pobytu w więzieniu przez Sąd Podstawowy w Podgoricy po tym, jak został uznany winnym posługiwania się fałszywym paszportem Kostaryki.

Han Chong-joon, były dyrektor finansowy Terraform Labs i bliski znajomy Kwona, został oskarżony razem z nim i otrzymał taki sam wyrok. „Czas, jaki obaj mężczyźni spędzili w areszcie, zostanie uwzględniony (w odbywaniu kary – przyp. red.)” – poinformował Sąd Podstawowy Czarnogóry.

Do Kwon: „Nie miałem o tym pojęcia”

Przypomnijmy, że Do Kwon został oskarżony o próbę opuszczenia Czarnogóry przy użyciu fałszywego kostarykańskiego paszportu. Występując przed Sądem Podstawowym w Podgoricy powiedział, że nie był świadomy, że paszport kostarykański, z którym podróżował, był sfałszowany.

Przedsiębiorca oświadczył, że otrzymał dokumenty podróżne za pośrednictwem „agencji zewnętrznych”.
Wyjaśnił również, że podróżował ze swoim kostarykańskim paszportem od lat i nie miał powodu, by wątpić w jego autentyczność. – Otrzymałem paszport Kostaryki po wypełnieniu dokumentów wymaganych przez singapurską agencję, którą polecił mi znajomy. Belgijski paszport otrzymałem za pośrednictwem innej agencji – powiedział.

Czarnogórska prokuratura naciskała na Kwona, by ten ujawnił więcej informacji na temat agencji, z której usług korzystał w celu uzyskania paszportu, ale ten powiedział, że nie pamięta dokładnie o jaką firmę chodzi. Dodał, że wie tylko, że nazwa agencji była „po chińsku”.

Zeznając przed czarnogórskim sądem Kwon zaprzeczył również zarzutom, że przekazał jakiekolwiek darowizny finansowe byłemu ministrowi finansów Czarnogóry Milojko Spajićowi, obecnie liderowi partii Europe Now. Jednak, jak donosi lokalny oddział Radia Wolna Europa, Kwon rzekomo nawiązał kontakt ze Spajićem dzięki listowi, który wysłał do kilku czarnogórskich urzędników w dniach poprzedzających ostatnią turę wyborów w tym kraju.

Co prawda Spajić zaprzeczył, że ma powiązania z Kwonem, ale ich pogłoski o powiązaniach finansowych były szeroko omawiane w różnych serwisach informacyjnych w Czarnogórze.

Zobacz też: Do Kwon odsiedzi swoje i w USA i w Korei Południowej? Co dadzą mu powiązania z politykami z Czarnogóry?

Nieudana ucieczka

W marcu br. Do Kwon i Han Chong-joon, próbowali dostać się na pokład prywatnego samolotu lecąego z Czarnogóry do Dubaju. Wtedy też zostali zatrzymani. Obaj mężczyźno posiadaali przy sobie wiele paszportów, w tym fałszywe dokumenty belgijskie i kostarykańskie.

Do Kwon w dalszym ciągu jest poszukiwany przez władze Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej za popełnione przez siebie oszustwa.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze