Czym są kryptowaluty AI?

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

W branży kryptowalut na znaczeniu nabierają aktywa cyfrowe powiązane ze sztuczną inteligencją – to tzw. kryptowaluty AI. Wszechobecne podekscytowanie i szum wokół sztucznej inteligencji napędza wyceny kryptowalut AI. Potwierdził to listopad 2023 roku, kiedy takie aktywa odnotowały wyraźne zyski. Z pewnością są to tokeny z wysokim potencjałem do wzrostu, natomiast inwestor nadal musi mieć na uwadze, że kryptowaluty są aktywami spekulacyjnymi. Dlatego wybór odpowiedniego altcoina ma kluczowe znaczenie dla rentownej inwestycji. W tej analizie przyglądamy się z bliska tokenowi Launchpad xyz, który reprezentuje ten typ monet.

fot. materiały partnera

Kryptowaluty AI – co to za aktywa inwestycyjne?

Kryptowaluty AI łączą zalety sztucznej inteligencji z technologią blockchain. To tokeny o dużej użyteczności, tj.:

  • wzrost efektywności operacyjnej sieci blockchain;
  • duże bezpieczeństwo transakcji;
  • szybsze wykonywanie operacji finansowych;
  • dostęp do narzędzi analitycznych pomagających zarządzać ryzykiem;
  • nagradzanie inwestorów za wkład w rozwój projektu.

W porównaniu z klasycznymi kryptowalutami, które zapewniają anonimowe transakcje w zastępstwie walut fiat, tokeny AI spełniają konkretne zadania w obszarze swoich platform. Użyteczność monet AI wykracza więc poza nawias zwykłych transakcji finansowych.

Jak działają tokeny AI?

Blockchain zapewnia bezpieczne operacje finansowe. Jednak sztuczna inteligencja sprawdza się zwłaszcza w obszarze zarządzania danymi oraz automatyzacji handlu. Dlatego z jednej strony postawiono na bezpieczeństwo operacji finansowych, z drugiej – wsparcie w zakresie przetwarzania oraz analizy ogromnej ilości danych, przy bieżącej nauce nowych rzeczy w ramach uczenia maszynowego.

Projekty wykorzystujące AI pozwalają badać nastroje rynkowe oraz dane cenowe. Wszystko dzięki analizie danych historycznych. Bez wątpienia szczegółowa analiza danych sekwencyjnych sprzyja inwestorom, którzy bogatsi o określone informacje ograniczają ryzyko inwestycji i zyskują przewagę nad konkurencją. Przykładem takiego projektu jest Launchpad xyz.

Launchpad XYZ – kryptowaluta AI z potencjałem

Launchpad XYZ jest projektem kryptograficznym skupionym na pomocy traderom w inwestowaniu w aktywa cyfrowe. Z narzędzia na pewno skorzystają niedoświadczeni, ale również doświadczeni traderzy.

fot. materiały partnera

Inwestor mający dostęp do narzędzia może otrzymywać liczne informacje, które następnie może wykorzystać w tradingu, np.:

  • informacje o nadchodzących przedsprzedażach tokenów;
  • informacje o emisjach NFT;
  • informacje o premierach gier typu Play-to-Earn;
  • informacje o nowych projektach.

To prawdziwa szkoła inwestowania, gdzie zebrano wiedzę najlepszych inwestorów oraz analityków walut cyfrowych.

Obecnie waluta jest w przedsprzedaży. Natomiast są to ostatnie dni, kiedy można nabyć tokeny Launchpad XYZ na tym etapie, ponieważ twórcy zebrali już ponad 2 500 00 USD. Ten etap zakończy się we wtorek, 23 stycznia o godzinie 11:00 czasu polskiego (UTC +01:00). Później token zadebiutuje na giełdach DEX i Claim z kursem notowania na poziomie 0,07 USD. Minimalna inwestycja wymaga zakupu 100 tokenów. Natomiast dużo większe korzyści daje stakowanie przynajmniej 10 000 tokenów. Użytkownik otrzymuje wówczas dostęp do nowych emisji NFT i prywatnych przedsprzedaży. Dodatkowo może liczyć na zniżki na produkty i usługi od partnerów Launchpad XYZ oraz ma pierwszeństwo w dostępie do najlepszych gier typu Play-to-Earn. Niższe są też prowizje od transakcji na giełdzie Launchpad XYZ.

Jaka jest przyszłość coinów AI?

Wydaje się bardzo prawdopodobne, że sztuczna inteligencja na dobre zagości w sektorze walut cyfrowych. Na pewno nie od razu zastąpi bardziej doświadczonych traderów, natomiast udział AI w branży kryptowalut rysuje się w jasnych barwach.

Monety łączące zalety technologii blockchain i AI pojawiają się w coraz większej liczbie, a kolejne projekty są tylko kwestią czasu. Raczej nie jest to tylko krótkoterminowy trend. Jeżeli już coś się zmieni, zaangażowanie sztucznej inteligencji w obszarze coinów będzie rosnąć, być może doprowadzając do stworzenia nowych produktów finansowych oraz wzrostu zdolności uczenia maszynowego.

Natomiast znaczenie ma dokładna analiza projektu opartego na sztucznej inteligencji. Wykonana z dużą starannością zwiększa szansę inwestora na rentowną inwestycję. Zwrócić uwagę należy między innymi na mapę drogową projektu. Można tam znaleźć informację o twórcach – ich doświadczeniu oraz wizji projektu. Znaczenie mają też technologia i użytkowość monety.

Podsumowanie – czy inwestowanie w monety AI jest ryzykowne?

Inwestowanie w kryptowaluty AI może być rentowne. Jeżeli dobrze przeanalizowano projekt, a platforma niesie w sobie dużą użytkowość, na pewno daje to nadzieję na wzrosty. Dobrym przykładem jest nowy token Launchpad XYZ.

Jednak należy pamiętać, że inwestowanie w waluty cyfrowe zawsze niesie w sobie ryzyko inwestycyjne. Również monety AI mają skłonność do dużych wahań ceny, dlatego możliwe są silne wzrosty, jak również spore spadki, na przykład przy wykryciu luk w kodzie. Natomiast pokaźne wzrosty napędza szum wokół projektu, na przykład w kanałach Social Media.

Dlatego zawsze inwestor powinien uwzględniać ryzyko inwestycyjne. Znaczenie ma także dywersyfikacja portfela inwestycyjnego. Żeby nie być zakładnikiem jednego projektu, warto rozłożyć ryzyko i zainwestować w kilka tokenów opartych na sztucznej inteligencji. Podnosi to bezpieczeństwo inwestowania w monety AI.

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx