Czy te kryptowaluty są niedowartościowane? Oto lista 10 altcoinów których zespoły pracują najciężej

Według najnowszego raportu opublikowanego przez firmę analizy sentymentu na łańcuchach bloków Santiment, w świecie kryptowalut doszło do przetasowań w rankingu projektów, którym programiści poświęcają najwięcej uwagi. Ponieważ większość projektów krypto jest oparta na otwartym kodzie źródłowym, deweloperzy dokonują licznych modyfikacji i ulepszeń, a statystyki z publicznego repozytorium Github pozwalają na bieżąco śledzić dynamikę rozwoju poszczególnych sieci i aplikacji. Co się zmieniło względem ostatniego wydania i czy projekty z TOP10 są niedowartościowane?

Kryptowaluty których zespoły deweloperskie pracują najciężej

Internet Computer (ICP) nadal na czele

Najwyższe miejsce w zestawieniu ponownie zajął Internet Computer (ICP). Pomimo faktu, że tylko w ostatnim roku kryptowaluta ta straciła około 70% swojej wartości, projekt „komputera świata” wciąż nie daje za wygraną, przynajmniej biorąc „na tapetę” aktywność deweloperów ICP. Według analizy Santiment, w ciągu ostatnich 30 dni ICP zgromadził aż 809,9 punktów w rankingu prac programistycznych, co stawia go zdecydowanie w czołówce.

Chainlink (LINK) ponownie ze srebrem

Drugie miejsce utrzymał niezłomny Chainlink (LINK) z wynikiem 557,73 punktów. Jest to jedno z ważniejszych rozwiązań w segmencie DeFi, łączące dane ze świata rzeczywistego z aplikacjami opartymi na blockchainie Ethereum. Dynamiczny rozwój zdecentralizowanych finansów sprawia, że deweloperzy regularnie przygotowują nowe funkcje i integracje z Chainlinkiem, a to przekłada się na utrzymującą się wysoką aktywność w repozytoriach projektu.

Przetasowania na podium

Na podium trafił też o dziwo Starknet (STRK) z wynikiem 496,3 punktów, wyprzedzając konkurencyjny rollup Ethereum: Optimism (OP), który z wynikiem 408,77 spadł na czwarte miejsce w porównaniu z poprzednim zestawieniem. Cardano (ADA) z 407 punktami plasuje się zaraz za Optimism, a jednocześnie traci nieco w stosunku do dawnych pozycji, podobnie jak Polkadot (DOT) i Kusama (KSM). Wzrostową trajektorię natomiast notuje także Avalanche (AVAX).

Pełna hierarchia projektów według aktywności deweloperskiej z ostatnich 30 dni prezentuje się następująco (wyżej -> lepiej):

  1. Internet Computer (ICP) – 809,9
  2. Chainlink [Ethereum] (LINK) – 557,73
  3. Starknet (STRK) – 496,3
  4. Optimism (OP) – 408,77
  5. Cardano (ADA) – 407
  6. iExec RLC (RLC) – 376,73
  7. Ethereum (ETH) – 329
  8. Avalanche (AVAX) – 298,03
  9. Polkadot (DOT) – 284,73
  10. Kusama (KSM) – 284,73

Czy aktywność na Githubie ma duże znaczenie?

Wysoki poziom zaangażowania programistów w projekt kryptowalutowy często stanowi dobry wskaźnik przyszłego rozwoju i potencjalnych usprawnień w danym ekosystemie. Innowacje i prace nad kodem mogą świadczyć o ciągłych wysiłkach zespołu w zakresie ulepszania funkcjonalności, bezpieczeństwa czy skalowalności. W praktyce nie zawsze przekłada się to bezpośrednio na wzrost wartości danej kryptowaluty (aktualnie wszystko co jest traktowane przez inwestorów jako aktywo ryzykowne notuje bolesny odpływ kapitału przez wydarzenia makro), co najlepiej widać na przykładzie choćby ICP.

Niemniej jednak- ceteris paribus (zakładając że wszystkie pozostałe czynniki są niezmienne) bardziej aktywny zespół programistów jest dużo lepszym sygnałem dla potencjalnych inwestorów niż projekty które spoczywają na laurach.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.