Czy kurs Bitcoina musi spaść przed dalszymi wzrostami ?

Czy kurs Bitcoina musi spaść przed dalszymi wzrostami ?

Analiza techniczna kursu Bitcoina skłania do tezy, że Bitcoin powinien spaść, aby scementować wzrost powyżej 30 000 USD. Dalsze zwyżki są prawdopodobne ale obecny poziom musi zamienić się w mocne wsparcie.

Kolejna konsolidacja kursu BTC

Cena Bitcoina już przyzwyczaiła nas w tym roku, że przed kolejnym istotnym ruchem konsoliduje się i umacnia. Nie ma też żadnego zaskoczenia, że uczestnicy rynku pozostają optymistami co do dalszych wzrostów.

Większość wciąż się przygląda Bitcoinowi

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazały, że 16 kwietnia para BTC/USD oscylowała blisko 30 300 USD.

Para zakończyła tydzień handlu na Wall Street z małymi zmianami, z towarzyszącym płaskim rynkiem akcji w Stanach Zjednoczonych.

Przy utrzymujących się 10-miesięcznych maksimach na poziomie 31 035 USD, traderzy i analitycy rozważali opcje dalszego przebiegu akcji cenowej BTC.

„Idziemy wyżej. Znacznie wyżej” – podsumował Credible Crypto, przesyłając dalej na Twitterze wykres BTC/USD i stóp finansowania od popularnego analityka technicznego Murfskiego.

„Większość wciąż siedzi na uboczu, a finansowanie wciąż jest stosunkowo płaskie. To jest niezadowolenie przedstawione na wykresie.

Murfski opisał bycie na longu w BTC w 2023 roku jako „niewiarygodnie tanie” dzięki rocznym wzrostom o ponad 70%.

„Bycie na longu wciąż nie wydaje się jeszcze ryzykowne…” – dodał.

Jak donosi Cointelegraph, poziom 33 000 USD jest popularnym celem krótkoterminowym pod koniec tygodnia. Jednak z drugiej strony, 30 000 $ pozostaje teraz najważniejszym poziomem wsparcia.

„Spodziewamy się spadku do poziomu 29,6 tys. USD, zanim będziemy kontynuować trend wzrostowy”, przewidział Michaël van de Poppe, założyciel i dyrektor generalny firmy handlowej Eight, w części analizy tego dnia.

Trader i analityk Rekt Capital był również przekonany o kontynuacji wzrostów jako ostatecznym wyniku, nazywając Bitcoina „dobrze pozycjonowanym” w dziennych interwałach czasowych.

Duże salda w portfelach zaczynają się kurczyć

W międzyczasie podróż powyżej 30 000 USD wywołała pewne „nieoczekiwane” zmiany w dynamice portfeli.

Według danych firmy Glassnode zajmującej się analizą on-chain, liczba adresów BTC, które przyniosły zyski, osiągnęła 16-miesięczne maksimum 14 kwietnia.

Kiedy para BTC/USD osiągnęła rekordowy poziom 69 000 USD w listopadzie 2021 roku liczba zyskownych portfeli zbliżyła się do 38 milionów. Obecnie jest to 33 miliony portfeli.

Mimo to pakiet handlowy Decentrader uderzył w bardziej ostrożny ton, ponieważ ujawnił spadek liczby portfeli o dużym saldzie.

„Nic dziwnego, że zauważyliśmy pewne zmiany w portfelach zawierających Bitcoiny, gdy zbliżyliśmy się do 30 000 $” – zauważono.

„Liczba portfeli posiadających więcej niż 100 BTC odnotowały bardzo znaczący spadek o 200, praktycznie z dnia na dzień. Wzrost, który obserwowaliśmy w grudniu, został całkowicie odwrócony”.

Inne dane pokazują, że ponad portfele posiadające ponad 1000 BTC pozostały stabilne w czasie ostatniej zwyżki do 30 000 $.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze