Czy Bitcoin ma szansę na spadek poniżej 20 tys. USD w tym roku?

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Rok 2023 był bardzo pozytywny dla wszystkich ludzi posiadających Bitcoin i inne altcoiny. Król kryptowalut zanotował wzrost z okolic 20 tys. do przeszło 40 tys. USD. Tak ogromny run przyćmił inne aktywa inwestycyjne jak waluty, akcje czy złoto. Nie wszyscy jednak spodziewają się ciągłych wzrostów. Ponad 1/3 respondentów w ankiecie Deutsche Bank spodziewa się spadku BTC poniżej 20 tysięcy USD. W tym tekście spojrzymy na Bitcoin i inne altcoiny jak Bitcoin Minetrix. Przeanalizujemy, czy możliwe są duże spadki i ocenimy, jak realny jest ich potencjał.

Bitcoin mocno straci – według ankietowanych

Respondenci spodziewają się, że Bitcoin spadnie poniżej 20 tys. dolarów. Według raportu przygotowanego Deutsche Bank, większość respondentów spodziewa się dalszego spadku ceny Bitcoina, podał Bloomberg. Raport ten zawiera ankietę przeprowadzoną od 15 do 19 stycznia, w której wzięło udział 2000 osób zamieszkujących w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i strefie euro. Ankieta koncentrowała się na ich perspektywach, dotyczących ceny i zmienności Bitcoina.

fot. materiały partnera

Badanie wykazało, że ponad jedna trzecia respondentów uważa, że Bitcoin spadnie poniżej 20 tys. USD do stycznia przyszłego roku. Tymczasem około 15% uczestników ankiety spodziewa się, że cena BTC będzie wahać się między 40 tys. a 75 tys. USD do końca 2024 roku.

Analitycy Deutsche Bank Marion Laboure i Cassidy Ainsworth-Grace wyjaśnili w raporcie, że oczekuje się, że nowe fundusze giełdowe Bitcoin spot (ETF) zwiększą popularność Bitcoina wśród dużych graczy. Zauważyli jednak, że większość przepływów w ETF pochodzi obecnie od inwestorów detalicznych.

Zobacz też: To nie koniec spadków? Jeśli ten scenariusz się zmaterializuje możemy zobaczyć Bitcoin za 15 000 USD

Jakie są realne szanse na spadki cen BTC?

Kryptowaluty, zupełnie jak każde inne aktywo, wycenione są dzięki relacji popytu i podaży. Ostatni przykład, gdy fundusz Greyscale wyprzedawał ogromne ilości Bitcoin-ów pokazał to dobitnie. Mimo hossy na rynku i byczego trendu, cena BTC sukcesywnie malała. Popyt nie był w stanie zaspokoić ogromnej podaży monet. Co może wywołać w 2024 roku podobną panikę i sprowadzić ceny BTC na trwałe w dół?

Znany ekonomista i jeden z najbardziej zagorzałych krytyków Bitcoin, Peter Schiff uważa, że kryptowaluty nie mają inwestorom zbyt wiele do zaoferowania. Ostrzega on przed nadmierną spekulacją. Twierdzi także, że fundusze ETF na Bitcoin wprawdzie generują nowy popyt, ale nie generują nowego zastosowania dla tej waluty cyfrowej. Przekonany jest on, że Bitcoin jest tylko bańką spekulacyjną, której wartość ostatecznie spadnie do zera.

Obecne trendy rynkowe wydają się w 100% temu przeczyć. Zbieg rosnących inwestycji instytucjonalnych czy zbliżającego się halvingu Bitcoina przedstawia nam niezwykle byczy obraz rynku, nawet pomimo niedawnej korekty cen na rynku kryptowalut.

Wynik Bitcoin mogą przebić altcoiny jak Bitcoin Minetrix

W przeszłości, hossa na Bitcoin miała bardzo podobny przebieg. Najpierw rosła cena Bitcoin, który jest najbardziej znanym aktywem rynkowym. Przyciągała ona uwagę i nowych inwestorów, ze świeżą gotówką. Gdy BTC wydawał się już „drogi” pompowana była cena altcoinów. Są duże szanse, że podczas obecnej hossy będzie podobnie.

fot. materiały partnera

Jakie tokeny mają potencjał na znaczy wzrost? Bitcoin Minetrix wydaje się bardzo solidnym kandydatem. Projekt Bitcoin Minetrix ($BTCMTX) to innowacyjna propozycja na rynku kryptowalut, bazująca na platformie Ethereum i korzystająca ze standardu ERC-20. Oferuje unikatowy system wydobycia i stakingu, co wyróżnia go spośród tradycyjnych walut cyfrowych. Uwagę zwracają zwłaszcza nagrody za staking, które są szacowane na poziomie APY 216%. Inną rzeczą, które daje projektowi sporą przewagę nad konkurencją jest ograniczona do 4 miliardów liczba tokenów. Podobnie jak w przypadku BTC cały ekosystem będzie więc deflacyjny, Bitcoin Minetrix może z czasem wygenerować ogromny wzrost wartości.

Zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych rośnie

Pesymistycznym prognozom przeczą twarde fakty. Obecnie zaangażowanie inwestorów instytucjonalnych w handel Bitcoin jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. Niedawno wprowadzone fundusze ETF ruszyły na duże zakupy, tylko jednego dnia BlackRock iShares Bitcoin Trust kupił dużą ilość Bitcoinów. Fundusz nabył 6495 BTC, za astronomiczną ilość 254,7 miliona dolarów. Warto pamiętać, że BlackRock jest tylko jednym z kilkunastu działających od stycznia 2024 ETFów.

Podsumowanie

Spadki na Bitcoin, podobnie jak na każdym innym aktywie, nie są oczywiście wykluczone. Zdecydowana większość inwestorów nie tylko spodziewa się wzrostu ceny, co aktywnie inwestuje albo bezpośrednio w Bitcoin lub jego ETFy. Wynik Bitcoin mogą przyćmić inne altcoiny. Opisywany w tekście Bitcoin Minetrix nie tylko ma potencjał na gigantyczny wzrost, ale oferuje też gigantyczne nagrody za staking rzędu APY 216%.

Kup $BTCMTX

Artykuł został nadesłany przez partnera i ma charakter sponsorowany.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JK
Noble Member
JK(@jk)
24 dni temu

„gigantyczne nagrody za staking rzędu APY 216%” = deprecjacja wyceny (bezwartościowego) szitkojna o połowę co roku

Paweł Morawski
Paweł Morawski
24 dni temu

Oczywiście że nie. W ubiegłym roku zrobił 170%. W tym za około 70 dni jest halving, a kilka miesięcy po nim w 3 kwartale najprawdopodobniej odpali rakietę. Absolutnie nie wierzę w spadek poniżej 30k w obliczu tego co nadchodzi.

Gabriel Sol
Gabriel Sol
23 dni temu

Ja ty powiadasz że spadnie do 20tyś. To ja powiem że poszybuje do 100tyś. Jestem obserwatorem a nie analitykiem zobaczymy kto ma rację

3
0
Dodaj komentarzx