CoinShares: Pieniądze instytucjonalne kierują się w stronę kryptowalutowych produktów inwestycyjnych

Pomimo niedawnego wzrostu na rynkach kryptowalut, inwestorzy instytucjonalni nadal wycofują swoje pieniądze z BTC i ETH.

Instytucje inwestują natomiast w produkty inwestycyjne obejmujące wiele aktywów. CoinShares donosi, że podczas gdy produkty do inwestowania w aktywa cyfrowe odnotowały w zeszłym tygodniu ogólny poziom odpływów w wysokości 19,5 miliona USD, produkty inwestycyjne obejmujące wiele aktywów przyniosły 7,5 miliona USD wpływów.

Ogólnie rzecz biorąc, produkty inwestycyjne w aktywa cyfrowe odnotowały wpływy czwarty tydzień z rzędu, co według CoinShares zostało wywołane przez spadkowe price action, która rozpoczęło się w połowie maja. Bitcoin odnotował odpływ kapitału o wartości prawie 20 milionów dolarów, chociaż wpływy BTC od początku roku utrzymują się na poziomie 4,1 miliarda dolarów.

W tym samym czasie Ethereum doświadczyło 9,5 miliona dolarów w odpływach kapitału, ale również pozostaje „na plusie”, z 957 milionami dolarów od początku roku. Analitycy CoinShares zauważyli, że ​​inwestorzy ETH bardziej „wybaczali” niedźwiedziemu ruchowi ceny, widząc odpływy tylko w sześciu z ostatnich 12 tygodni, w porównaniu do 10-ciu w przypadku BTC.

coinshares

Podobnie jak produkty inwestycyjne obejmujące wiele aktywów, XRP, Cardano i Polkadot podążyły w tej kwestii w kierunku przeciwnym do ogólnie panującego trendu. Każde z tych aktywów odnotowało w ciągu ostatniego tygodnia niewielkie wpływy. XRP miało wpływy w wysokości 1,1 miliona dolarów, co daje łącznie 45 milionów dolarów wpływów w ciągu roku. Cardano odnotowało w zeszłym tygodniu wpływy w wysokości 0,5 miliona dolarów, co dało ADA roczną sumę 37 milionów dolarów. A Polkadot miał tygodniowy wpływ w wysokości 0,4 miliona dolarów, co daje roczną sumę DOT opiewającą na 62 milionów dolarów.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze