Coinbase nie zrezygnuje z NFT

Giełda kryptowalut Coinbase zasygnalizowała wczoraj, że nie zamierza rezygnować z projektu NFT. Przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. I to pomimo drastycznego spadku wolumenu w czasie i nowej kontroli akcjonariuszy.

Akcjonariusze i inwestorzy Coinbase mają wątpliwości

Po tym, jak firma zgłosiła wyższą niż oczekiwano sprzedaż i stratę w wysokości 577 milionów dolarów w ostatnim kwartale fiskalnym ubiegłego roku, Coinbase odpowiedziała na szereg pytań dotyczących kondycji biznesu w oświadczeniu dla inwestorów i analityków.

Jedna z kwestii poruszonych przez akcjonariuszy dotyczyła NFT giełdy, niezamiennego rynku tokenów, który został uruchomiony zeszłej wiosny. Akcjonariusze poprosili giełdę o ujawnienie, ile pieniędzy firma straciła w związku z rynkiem NFT i jak planuje „zmniejszyć spalanie”.

Akcjonariusze zastanawiali się również, co przyniesie przyszłość rynkowi i jak giełda może zwiększyć swój udział w rynku.

Coinbase wypada marnie na tle konkurencji

Według panelu Dune Analytics, w ostatnim tygodniu Coinbase NFT odnotował zaledwie 41 sprzedaży i mniej niż 3 Ethereum o wartości około 4900 USD.

To sprawia, że Coinbase ​​​​jest jak miasto duchów w porównaniu do innych rynków NFT, takich jak OpenSea i Blur. Te odnotowały odpowiednio około 303 000 i 53 000 sprzedaży w ostatnim tygodniu.

Firma nie zrezygnuje?

Nie ujawniając żadnych konkretnych strat z projektu, Coinbase President i COO Emilie Choi powiedziała, że ​​firma nadal postrzega NFT jako wartościowy projekt. „Nadal widzimy tutaj średnio- i długoterminowe możliwości” – powiedziała.

Ale Choi zdawała się mówić, że giełda poświęca teraz mniej zasobów na projekt niż w przeszłości. „Teraz mamy bardzo mały zespół, ale w żaden sposób nie rzucamy ręcznika” – dodała.

Zwolnienia pracowników po raz drugi

W zeszłym miesiącu giełda poinformowała, że zwalnia 950 pracowników, co jest drugą rundą zwolnień w zeszłym roku po zmniejszeniu liczby pracowników o 1100 pracowników w czerwcu ubiegłego roku. Firma odmówiła komentarza na temat skali zwolnień związanych z Coinbase NFT.

„Zespół Coinbase NFT dostosował swoje zasoby, aby skoncentrować się na obszarach o największym wpływie na naszych użytkowników” – powiedział rzecznik firmy.

Walka o rynek NFT

NFT to unikalne tokeny cyfrowe używane do potwierdzania własności przedmiotu, na przykład dzieła sztuki cyfrowej. Ekosystem otaczający handel NFT przeszedł niedawno wstrząs, ponieważ Blur i OpenSea walczą o pierwsze miejsce, co skłoniło OpenSea do obniżenia tantiem twórców ostatnio, gdy wolumen Blur gwałtownie wzrósł.

Tymczasem Coinbase NFT likwiduje niektóre sektory swojej działalności. Firma powiedziała, że ​​„wstrzymuje” przyszłe dostawy NFT do twórców, aby „skupić się na innych funkcjach i narzędziach”.

Ale ponieważ Blur i OpenSea kładą mniejszy nacisk na tantiemy twórców na głównym rynku NFT, Coinbase może skorzystać na tej zmianie. Zespół odpowiedzialny za projekt o nazwie Deathbats Club niedawno powiedział, że Coinbase NFT jest teraz ich preferowaną platformą, a handel tokenami projektu na OpenSea zostanie zablokowany.

https://twitter.com/shadows_eth/status/1627476905611104258?s=20

NFT to dla Coinbase możliwość inwestycyjna

Choi powiedziała, że Coinbase NFT został stworzony w ramach strategii giełdy dotyczącej alokacji gotówki. Ta przewiduje, że 10% jej zasobów jest przeznaczone na możliwości inwestycyjne. Dodał, że firma przyjmuje „bardziej rygorystyczne podejście do inwestowania w nowe i nieprzetestowane produkty”. Jednak zrobi to „w bardzo oszczędny, wydajny sposób i wróci do mniejszego zespołu”.

Mimo że projekt w pewnym sensie się kończy, rzecznik Coinbase twierdzi, że rynek NFT ma przed sobą długą drogę. „Jesteśmy wciąż we wczesnych etapach budowy. Widzimy wielką długoterminową szansę, aby pomóc klientom odkrywać i tworzyć NFT, angażować się w kontakty społeczne i znajdować społeczności”.

To Cię zainteresuje!

Komentarze