Co zrobilibyście mając 2500 Ethereum? Anon postanowił je po prostu spalić

Niezidentyfikowany właściciel portfela kryptowalutowego znany tylko jako nd4.eth postanowił w niewyjaśnionych okolicznościach wysłać oszałamiające 2500 Ethereum na tzw. burn address w dniu 26 lipca, skutecznie usuwając z obrotu etery o wartości 4,5 miliona dolarów (po kursie na moment powstawania tego tekstu). Ruch ten wprawił w niemałą konsternację w ruchu całą społeczność kryptotwittera. Co ciekawe, anon dalej ma na portfelu kryptowaluty i dalej je spala.

Coraz mniej Ethereum na rynku

Transfer został wykonany na adres (0xdea…069), zwykle wykorzystywany do spalania tokenów, tym samym trwale usuwając je z obiegu. Oprócz astronomicznej liczby eterów osoba ta wysłała na ww. adres również kwoty i monety takie jak 1,5 ETH, 34,9 GMX oraz 600 GNS o łącznej wartości około 7000 USD.

Tajemniczy ruch wywołał na X (Twitterze) rozmaite spekulacje i reakcje. Podczas gdy niektórzy zastanawiają się dlaczego ktokolwiek miałby chcieć zniszczyć tak dużą ilość pieniędzy pozornie bez powodu, inni żartobliwie chwalili sprawcę za dorzucenie cegiełki do narracji „Ethereum’s Ultrasound Money”, koncepcji podkreślającej atrybuty ETH jako waluty deflacyjnej której w obrocie jest z czasem coraz mniej.

Motywy tego bezprecedensowego posunięcia pozostają nadal niejasne, a teorie wahają się od zwykłej pomyłki do celowego działania mającego rozpoczęcie nowego etapu w życiu anonka (np. radykalne, psychologiczne odcięcie się od świata kryptowalut, złamane serce itd.)

Analiza danych on-chain ujawniła, że tajemniczy właściciel niefortunnego portfela jest nadal kluczowym posiadaczem tokenów GMX i GNS o wartości odpowiednio 1,84 mln USD i 1,43 mln dolarów amerykańskich.

Zobacz też: Masz te kryptowaluty? Uważaj. Tokeny warte setki milionów dolarów trafią na rynek w sierpniu

AKTUALIZACJA: anon nie kończy podsycania płomienia. Właśnie (ok. 4 godziny temu) przesłał na burn address dodatkowe tokeny, tym razem 10 000 sztuk kryptowalut $APE, czyli tzw. ApeCoina, metawersowej waluty należącej do marki BoredApeYachtClub oraz firmy Yuga Labs.

Na łańcuchu bloków możemy zaobserwować też liczne transakcje DO wyżej wymienionego portfela, najprawdopodobniej są to próby zwrócenia na siebie uwagi przez „krypto żebraków”, którzy mają nadzieję że nieobliczalny nd4.eth prześle im osobiście trochę forsy.

Źródło: Etherscan

Czy w tym szaleństwie jest metoda?

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze