Co się dzieje z krypto w Hongkongu? Czołowa giełda ma iść pod młotek!

Grupa BC Technology rozważa możliwość sprzedaży swojej licencjonowanej platformy do obrotu krypto, OSL. Giełda krypto może pójść pod młotek przez kłopoty na rynku i rygorystyczne regulacje dotyczące aktywów cyfrowych w Hongkongu.

Giełda krypto trafi pod młotek?

Mimo obecnych wyzwań, wartość rynkowa BC Technology wzrosła ponad dwukrotnie do prawie 1,7 mld HKD od sierpnia tego roku. Jednak w porównaniu z czerwcem 2021 roku spadła o ponad 80%.

Z uwagi na aktualne trudności w branży, BC Technology może postanowić sprzedać jedynie część OSL, a nie całe przedsiębiorstwo.

W ślad za kryzysem na rynku i spadkiem wolumenów handlu aktywami cyfrowymi, BC Technology zastanawia się nad sprzedażą swojej licencjonowanej platformy OSL. Ta hongkońska giełda kryptowalut jest jednym z nielicznych podmiotów działających zgodnie z surowymi przepisami wprowadzonymi w czerwcu.

Potencjalni nabywcy, w tym kluczowi gracze w branży i fundusze, wyrażają zainteresowanie zakupem, wyceniając OSL na około 1 mld HKD (128 mln USD).

Giełda będąca częścią BC Technology, oferuje różnorodne usługi, w tym pośrednictwo przechowywanie kryptowalut. Dodatkowo dostarcza infrastrukturę instytucjom finansowym do wirtualnego handlu aktywami.

Zobacz także: Dubaj będzie bezpieczny jak jeszcze nigdy wcześniej! Oto dlaczego.

Regulacje stwarzają problemy

Ostatni rok był wyjątkowo trudny dla giełd krypto w Hongkongu. Spadki na rynku i upadłości firm wpłynęły na słabszy popyt na kryptowaluty. Surowe przepisy dotyczące aktywów cyfrowych zwiększyły koszty operacyjne firm. Działalność sektora jeszcze bardziej ucierpiała po skandalu związanym z nielegalną giełdą JPEX. Tej zarzuca się oszustwo inwestorów na kwotę 1,6 mld HKD.

W odpowiedzi na te wyzwania, Hongkońska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SFC) nawiązała współpracę z Hongkońską Policją, tworząc specjalny zespół do walki z nielegalnymi praktykami giełd kryptowalutowych. Zespół ten składa się z przedstawicieli różnych miejscowych organów. Jego głównym celem jest monitorowanie i badanie nielegalnych działań związanych z platformami handlu aktywami wirtualnymi.

Wzmożone regulacje sprawiają, że przyszłość giełd krypto w Hongkongu, jest niepewna. W obliczu tych wyzwań BC Technology może zdecydować się na sprzedaż tylko części OSL. Ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze