Circle: “Znowu jest rok 1996”

Dyrektor generalny Circle, Jeremy Allaire, stwierdził, że Stany Zjednoczone mogą przegrać wyścig technologiczny z Chinami, jeśli nie skorzystają na kwitnącym rynku kryptowalut.

Jeremy Allaire wysłał wczoraj list do pracowników wyższego szczebla Departamentu Skarbu USA, w którym apelował o szybszą regulację kryptowalut i protokołów blockchain w kraju. Stwierdził, że USA mogą wiele stracić, jeśli nie postawią na powstającą technologię.

Circle: “Znowu jest rok 1996”

Jednym z kamieni węgielnych listu stał się stablecoin USDC. Jako jeden z nielicznych regulowanych stablecoinów w pełni zabezpieczonych w stosunku 1: 1 walutą fiducjarną. Produkt jest zabezpieczony ponad 3 miliardami dolarów i ze względu na zwiększony popyt kończy bieżący rok rozliczeniem bliskim 250 miliardów dolarów.

Allaire, którego firma jest jednym z dwóch członków-założycieli USDC, powiedział, że obecny rynek kryptowalut przypomina jego doświadczenia z sektorem internetowym na początku lat 90. Zmienił on sposób interakcji świata z mediami, technologią i finansami.

„Znowu jest rok 1996, a tym razem jesteśmy u progu kluczowych przełomów w zakresie organizacji i prowadzenia wymiany wartości i działalności gospodarczej na całym świecie, w oparciu o fundamentalną innowację publicznej sieci blockchain” – napisał Allaire.

Dodał, że wzrost USDC udowodnił, że otwarty system finansowy jest zarówno możliwy, jak i może przekształcić światowe rynki w podobny sposób, jak zrobił to internet, biorąc pod uwagę korzystniejsze regulacje.

Oszustwa finansowe to nie wszystko…

Allaire stwierdził, że większość uczestników branży jest skupiona przede wszystkim na eliminowaniu oszustw finansowych. Takie regulacje mogą skutecznie zahamować wzrost rynku, a Stany Zjednoczone mogą w konsekwencji przegrać z krajami takimi jak Chiny.

„Z całym szacunkiem uważam, że propozycja nie byłaby adekwatna do rzeczywistych zagrożeń, o które chodzi. Zaszkodziłaby znacząco przemysłowi i amerykańskiej konkurencyjności, nadal przyniosłaby korzyści gospodarcze i branżowe chińskim firmom i miałaby znaczące, niezamierzone konsekwencje wokół szerszych przypadków użycia tej technologii”.

Aby ograniczyć takie problemy, Allaire zaproponował użycie protokołów tożsamości opartych na łańcuchu bloków, które (rzekomo) zapewniają większą odpowiedzialność niż tradycyjne systemy bankowe i stosują rygorystyczne protokoły Know-Your-Customer (KYC), aby zapewnić zgodność przy jednoczesnym zachowaniu prywatności finansowej.

Ostatecznie poprosił organy regulacyjne o rozważenie wprowadzenia rozwiązań opartych o blockchain w ramach wszelkich nadchodzących regulacji. Dodał, że opracowanie takich protokołów zajęłoby „1-2 lat”, ale ostatecznie „umożliwiłoby Stanom Zjednoczonym nontynuację światowego przywództwa na świecie dzięki postępom w technologii blockchain”.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze