ChatGPT wskazuje co musi się stać, by nastała kolejna hossa na Bitcoinie

ChatGPT z jednej strony szokuje kompleksowymi odpowiedziami, z drugiej zaskakuje swoimi elementarnymi błędami, których się wypiera. AI potrafiła np. zdiagnozować poważną chorobę, ale pomyliła się przy określeniu dawki leku, jaką powinien przyjąć pacjent. Generalnie wniosek jest jeden. ChatGPT to na ten moment przede wszystkim zabawa, której nie można traktować jako wskazówki inwestycyjnej. Niemniej jednak są pewne palące pytania, które wciąż dręczą niektóre grupy. Jedną z takich kwestii jest kolejna hossa Bitcoina. ChatGPT wskazał, co musi się wydarzyć, by nadeszła.

Co wróży ChatGPT?

Bitcoin obecnie ma się co prawda lepiej niż na początku roku, ale wielu ciągle wyczekuje solidnej hossy. Kilka razy w sieci pojawiały się niepotwierdzone plotki, że nastąpi to w 2024 roku, ale brakuje konkretów w tej kwestii. Portal Cointelegraph postanowił uzyskać je od ChataGPT. Oto co wróży sztuczna inteligencja. AI wieszczy, że ​​cena kryptowaluty powróci do swojej trajektorii wzrostowej, gdy rynek i instytucje zaczną chętniej akceptować BTC ją jako metodę płatności. Ma to pomóc w stworzeniu pozytywnych nastrojów i zwiększeniu popytu. Kolejny aspeky, na który wskazuje AI to postęp technologiczny, który uczyni BTC bardziej bezpiecznym, a co za tym idzie wiarygodniejszym. Dalej ChatGPT twierdzi, że jasne i korzystne przepisy mogą zapewnić bardziej stabilne środowisko dla kryptowalut, zwiększając zaufanie inwestorów. Pozytywne zmiany regulacyjne, takie jak uznanie Bitcoina za legalną formę płatności lub ustanowienie ram wspierających działalność firm kryptowalutowych, mogą sprzyjać wzrostowi rynku.

Zobacz też: Opóźnienia w transakcjach na giełdzie Kraken. Problem zażegnany?

Co jeszcze przewiduje AI?

ChatGPT zwrócił też uwagę na czynniki ekonomiczne i geopolityczne, które mogą przynieść hosse dla BTC. Wojna, która wybuchła w Europie, przysporzyła bólu inwestorom z różnych sektorów, w tym kryptowalut. Jednak ChatGPT uważa, że ​​zła sytuacja gospodarcza, dewaluacja waluty lub zawirowania polityczne mogą skierować ludzi w stronę Bitcoina. Zainteresowanie BTC, zdaniem AI, prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ ludzie będą szukać zdecentralizowanych i niekontrolowanych przez rząd aktywów, takich jak Bitcoin. Wreszcie ChatGPT uznał, że hossę, podobnie jak w przeszłości, może przynieść halving Bitcoina. Czas pokaże, na ile wróżby sztucznej inteligencji się sprawdzą. Jednak dotychczasowe wpadki AI i wypieranie pomyłek dobitnie sugeruje, że takie prognozy nie powinny być brane zbyt poważnie.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze