ChatGPT przewiduje co wydarzy się w kryptowalutach w ciągu najbliższej dekady. Oto co prognozuje AI

Myśleliście, że szaleństwo związane ze sztuczną inteligencją już minęło? Słyszeliśmy już historie o drukowaniu pieniędzy przez sztuczną inteligencję, pisaniu scenariuszy serialu, czy stworzeniu reklamy pizzy. Choć oczywiste jest, że treści wygenerowane przez AI trzeba traktować z przymrużeniem oka, to ciągle pojawiają się nowe pomysły, do czego jeszcze ją wykorzystać. Tym razem ChatGPT przewiduje co wydarze się w branży kryptowalut do 2033 roku. Oto najciekawsze wyniki.

AI przewiduje przyszłość branży kryptowalut

ChatGPT przewidywał już między innymi ruchy giełdowe, wyniki finału Eurowizji, czy datę kolejnego krachu finansowego. Tym razem publicyści Cryptopotato, zagranicznego serwisu poświęconego kryptowalutom, postanowili zapytać ChataGPT o to, co wydarzy się na rynku kryptograficznym w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Oto kilka najciekawszych wyników. Przede wszystkim, według chatbota Bitcoin i altcoiny staną się istotną częścią globalnej sieci finansowej i będą wykorzystywane coraz szerzej do transakcji. Pewne ruchy w tej kwestii widać już dziś. Visa i Mastercard podpisały kilka umów partnerskich z firmami kryptowalutowymi, by umożliwić sprzedawcom akceptowanie płatności za pośrednictwem zasobów cyfrowych. Choć ostatnio głośno było o tym, że Visa i Mastercard wstrzymują inwestycje w produkty związane z kryptowalutami. Oficjalnie czekają na ustanowienie konkretnych ram prawnych dla branży. Regulacja prawna kryptowalut to kolejny element wizji ChataGPT. Zakłada on, że ramy prawny branży będą coraz szersze, a organy regulacyjne będą baczniej obserwować firmy kryptowalutowe. Ta przepowiednia też nie jest zbyt zaskakująca. Właściwie już obserwujemy rozwój legislacji w tej dziedzinie na całym świecie oraz czujność organów regulacyjnych, szczególnie w USA.

Zobacz też: Politycy nie ogarniają o co chodzi w kryptowalutach? Branża miażdży ich zalecenia w tej sprawie

Co jeszcze prognozuje chatbot?

Na koniec swoich prognoz, ChatGPT wspomniał o innowacjach w sektorze technologicznym. Do tej pory, poza tworzeniem kryptowalut, blockchain umożliwia rozwój wielu różnych protokołów o różnych celach, takich jak DeFi, czy NFT. Zdaniem chatbota kolejna dekada może przynieść znacznie większe wykorzystanie pomysłów, o których jeszcze nawet nie myśleliśmy: Mogą pojawić się nowe kryptowaluty z funkcjami i zastosowaniami, których obecnie nie możemy przewidzieć. Mogą one wynikać z postępu technologicznego lub zmieniających się potrzeb i warunków w społeczeństwie. Zastanawiające jest to, że chatbot nie wspomniał o niezamiennych tokenach (NFT). Pytanie, czy ChatGPT nie wiąże ich z kryptowalutami, czy też po prostu nie widzi dla nich przyszłości. Tak czy inaczej widać, że przewidywania AI należy traktować raczej jako rozrywkę, niż poważne szacunki. Część z jego wniosków, albo jest mało konkretna, albo opisuje fakty, które sami możemy zaobserwować, poprzez śledzenie bieżących wydarzeń.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze