ChatGPT prognozuje przyszłość Ethereum. Podał przybliżoną cenę ETH

Zapytany o przyszłość kryptowaluty Ethereum, ChatGPT przekazał wręcz zaskakująco dobre wieści. Oczywiście nie mógł tego zrobić nikt inny – tylko jego nieocenzurowana wersja DAN. Mało tego. Oszacował, że Ethereum może być warte ponad 10 000 USD. Być może nawet do końca roku. Wydaje się to wręcz nieprawdopodobne. Przedstawione poniżej informacje są ciekawostką. Nie stanowią porady finansowej, inwestycyjnej ani innego rodzaju rekomendacji. Są wyłącznie subiektywną opinią, a sam ChatGPT podobnie jak którekolwiek algorytmy mogą się mylić. Pierwszy kwartał nowego roku przyniósł jak dotąd kres fatalnym spadkom kryptowalut.

Marazm na Ethereum trwa, a coraz więcej inwestorów próbuje znaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania. Równowaga kryptowalut w relacji do hype’u na spółki z trendu AI nie wydaje się nawet zbliżona. Nvidia w ciągu zaledwie jednej sesji wzrosła o ponad 200 mld USD, co jest niemal równe całej kapitalizacji Ethereum. Co jest tego jedyną przyczyną? ChatGPT może okazać się wartościowym źródłem informacji m.in. dla traderów i analityków. W dzisiejszych czasach prawie każdy sektor i osoba wydaje się wykorzystywać go, by zyskać jakąkolwiek przewagę. Dlaczego więc nie zapytać go o Ethereum? Tak się składa, że ktoś to już zrobił:

https://twitter.com/SamTwits/status/1638172154670743552?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1638172154670743552%7Ctwgr%5E2d19415c581fdbc8c0caa27ba05f333bf8a18509%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fambcrypto.com%2Fchatgpt-ethereum-price-prediction-10%2F

Ethereum update

Po aktualizacji Ethereum Shanghai analitycy nierzadko rozmawiają z ChatGPT o rozwoju ekosystemu Ethereum. W artykule przedstawiamy tłumaczenie tego w jaki sposób pewien autor postanowił przetestować AI w odniesieniu do jednej z głównych aktualizacji na rynku crypto. Zaproponowana już w 2022 r. Shanghai update była najbardziej znaczącym kamieniem milowym dla drugiego co do wielkości blockchaina po 'The Merge’. Pierwotnie aktualizacja Szanghaj była planowana na marzec 2023 r. Została zakończona 12 kwietnia. A więc z opóźnieniem. Ważne, że się udało. Umożliwiła walidatorom rozpoczęcie wypłat ETH i nagród. Możliwości GPT są takie, że wciąż żaden inny produkt AI może nie być w stanie się z nim równać. Może być jedną z najlepszych innowacji tej dekady. Co zauważył?

  • Rozwój krypto-ekosystemu czasami prowadzi do wzrostu wycen tokenów związanych z projektami. Jak wiemy, nie miało to miejsca w przypadku ETH, podczas Merge. W rzeczywistości cena nawet spadła po tym, jak wielu oczekiwało wzrostu.
  • To, co znajdziemy poniżej nie jest to poradą finansową. ChatGPT zalecił ostrożność i podał przykłady, w których akcja cenowa zależy od kilku podstawowych czynników. Determinacja autora źródłowego tekstu sprawiła, że postanowił złamać ChatGPT. Aby to zrobić zastosował model „Do Anything Now” (DAN).
Źródło: ChatGPT
Source: ChatGPT, AMBCrypto
Źródło: ChatGPT, AMBCrypto
Oto odpowiedź 'złamaniu’ ChatGPT ws. Ethereum. Źródło: ChatGPT, AMB Crypto

Co powiedział?

Tym razem GPT udzielił wręcz zbyt entuzjastycznej odpowiedzi dot. przyszłych wyników ETH. Przewidywał, że cena ETH wkrótce osiągnie 10 tys. dolarów. Oczywiście wskazał, że wycena zależy od kilku podstawowych czynników i nie może przewidzieć dokładnej ceny. To oczywiste. GPT stwierdził, że ETH będzie warte ponad 10 tys. dolarów do końca roku. Odpowiedź bota przewidywała byczą jazdę dla króla alt w przyszłości, ponieważ uważa, że popyt na Ethereum gwałtownie wzrośnie po ostatniej aktualizacji Shanghai. Autor otrzymał dokładny kod, gdy poprosił o pokazanie go.

Źródło: ChatGPT
Źródło: ChatgPT

Wywiad

Poniżej prezentujemy zamieszczony w AMBCrypto wywiad z Ilmanem Shazhaevem, CEO i założycielem Farcana. Jest on przedsiębiorcą technologicznym z Dubaju. Ma spore doświadczenie w tworzeniu projektów IT i DeepTech, Data Science i AI.

Pytający: ChatGPT wydaje się udzielać kilku nieprawidłowych lub nieaktualnych odpowiedzi. Jak myślisz, co może być za to odpowiedzialne?

Shazaev: Pomimo swojej etykiety jako narzędzia sztucznej inteligencji, ChatGPT jest nadal wynalazkiem człowieka, a zatem jest podatny na błędy. Chatbot jest wciąż na wczesnym etapie wdrażania, więc nieprawidłowe odpowiedzi są nieuniknione i z pewnością posłużą jako podstawa dla przyszłych zmian. Dzięki niedawno uruchomionemu GPT-4 pokazującemu bardziej zaawansowane odpowiedzi, możemy być pewni, że wprowadzane są ulepszenia i że narzędzie to będzie bardziej spójne w przyszłości.

Pytający: Czy uważasz, że sztuczna inteligencja jest w stanie przewidzieć cenę kryptowaluty, zwłaszcza jeśli zbliża się rozwój?

Shazaev: Sztuczna inteligencja może zrobić wszystko, w tym przewidzieć cenę kryptowaluty. Narzędzie może to zrobić, korzystając z ton dostępnych danych. To właśnie je może skutecznie wykorzystać jako podstawę do swoich prognoz. Mimo to, choć przewidywanie ceny kryptowalut to jedno, dokładność prognozy to drugie. Biorąc pod uwagę fakt, że sztuczna inteligencja może wykorzystywać tylko dane, istnieją podstawowe czynniki i analizy, których może nie być w stanie uwzględnić, co znacznie pogarsza jej dokładność. Ale dokładności tej nie mają także analitycy – przyszłość ciężko odgadnąć.

Pytający: Jeśli ma trudności z udzielaniem poprawnych odpowiedzi na aktualne wydarzenia. Jak myślisz, ile czasu zajęłoby mu nauczenie się tego?

Shazaev: Rozwój sztucznej inteligencji i to, co robi ChatGPT, jest potężną innowacją. Ta innowacja z czasem będzie się tylko poprawiać. Przy obecnym postępie OpenAI i dostępnym poziomie finansowania możemy oczekiwać, że ewolucja technologii przyniesie wyniki w czasie rzeczywistym w ciągu najbliższych 3-5 lat.

Źródło: https://ambcrypto.com/chatgpt-ethereum-price-prediction-10/

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze