CEO Binance: SBF oszustem

2 291

Nie gaśnie pożar jaki wybuchł po upadku FTX. Każdego dnia pojawiają się nowe fakty, a słowne przepychanki w tej batalii stały się już chlebem powszednim. CEO Binance, Changpeng Zhao (CZ), zaprzeczył twierdzeniom, jakoby był źródłem załamania giełdy kryptowalut FTX.

CEO Binance winny upadkowi FTX?

Warto zauważyć, że FTX został dotknięty kryzysem płynności chwilę po tym, jak założyciel Binance oświadczył, że giełda likwiduje wszystkie swoje tokeny FTT.

Według Zhao nie należy go obwiniać za upadek, ale zauważył, że założyciel FTX Sam Bankman-Fried (SBF) zorganizował cały kryzys. W swoim tweecie z 6 grudnia nazwał SBF „jednym z największych oszustów w historii”.

CZ twierdzi, że SBF planował zaprezentować się jako bohater w upadku giełdy. Dodał również, że założyciel FTX popełnił wiele błędów:

SBF utrwalił narrację przedstawiającą mnie i innych ludzi jako „złych facetów”. Kluczowe znaczenie miało utrzymywanie fantazji, że to on jest „bohaterem”. SBF to jeden z największych oszustów w historii. Jest także mistrzem manipulacji, jeśli chodzi o media i kluczowych liderów opinii publicznej.

CEO Binance o upadku FTX

Co ciekawe, po ogłoszeniu likwidacji FTT, rodzimego tokena FTX, Zhao został oskarżony o bycie źródłem upadku giełdy. Jednak Zhao odparował atak, stwierdzając, że jeśli model biznesowy FTX byłby zdrowy, nie można by go zniszczyć jednym tweetem.

Szef Binance wyraził sentyment do reakcji na nowy raport Bloomberga, który próbował prześledzić upadek FTX i powiązać go z aktywnością na Twitterze.

SBF ma się zamknąć?

Warto zauważyć, że po upadku FTX, SBF wyruszył w trasę medialną, próbując wyjaśnić, co się stało. Początkowo wykorzystywał Twittera do wyjaśnienia kryzysu.

SBF przyznał, że jego zespół prawny nie przyjął z zadowoleniem jego publicznych postów i opinii. Ira Sorkin, prawnik reprezentujący Berniego Madoffa, który dopuścił się największego indywidualnego schematu Ponziego, wezwał Bankmana-Frieda, by „zamknął się”. Dodał rownież:

Publiczności nie zniewolisz. Jedynymi ludźmi, którzy będą słuchać tego, co masz do powiedzenia, są organy regulacyjne i prokuratorzy

W międzyczasie śledztwo w sprawie upadku FTX trwa, a byli promotorzy giełdy stoją w obliczu pozwu zbiorowego konsumentów o wartości 11 miliardów dolarów.

Komentarze