Cena Bitcoina rośnie, te altcoiny nakręcają po cichu sprężynę. Santiment wskazuje kryptowaluty

Cena Bitcoina przekraczyła magiczną granicę 35 000 USD za token, osiągając najwyższą cenę od maja 2022 r. i tegoroczne maksima. Zgodnie z cyklem przepływu kapitału w sektorze krypto powinniśmy się prędzej czy później nastawiać na rajd na altcoinach. Eksperci firmy analitycznej on-chain, Santiment, wskazali na kryptowaluty które doświadczają znacznych przyrostów aktywności sieciowej.

Cena Bitcoina porusza zastygłe kryptowaluty alternatywne

W swoim nowym rapocie eksperci Santiment, platformy zajmującej się na co dzień analizą sentymentu w sektorze krypto podkreślili, że podczas gdy rajd Bitcoina zapisuje nowe nagłówki w prasie branżowej, część średniej wielkości kryptowalut alternatywnych po cichu odnotowuje bezprecedensowe wzrosty w aktywności sieciowej. W sumie analitycy wskazali na dziesięć altcoinów którym nie udało się umknąć obserwatorom rynku. Oto one:

  • Axie Infinity (AXS),
  • Decentraland (MANA),
  • Fantom (FTM),
  • Injective (INJ),
  • Polygon (MATIC),
  • DAI (DAI)
  • Pepe (PEPE),
  • Powerledger (POWR),
  • Quant (QNT),
  • SingularityNET (AGIX).

Źródło: Santiment

Głównym wskaźnikiem zwiększonej aktywności sieciowej na ww. projektach jest wzrost nowych portfeli kryptowalutowych tworzonych na ich sieciach. Jak można zauważyć na wykresie, mieliśmy do czynienia z istną eksplozją nowych adresów, a co za tym idzie wzrostem zainteresowania i długoterminowym potencjałem aprecjacyjnym powyższych ekosystemów.

Zobacz też: Masz te kryptowaluty? Uważaj. Dziesiątki milionów dolarów trafi na rynek w tym tygodniu

Poszukiwanie gemów w stogu siana

Axie Infinity oraz Decentraland to projekty z sektora metaverse oraz gamingu (Play-to-Earn) oraz jedne z gwiazd poprzedniej hossy której szczyt przypadł na listopad 2021 r. Fantom i Polygon to jedne z najpopularniejszych platform blockchain warstwy pierwszej (L1), przy czym MATIC, natywna kryptowaluta sieci Polygon to ewidentnie liga wyżej niż Fantom, także pod kątem kapitalizacji całkowitej. Injective (INJ) to z kolei łańcuch bloków dedykowany do sektora finansowego, który ma w planach zastąpienie „przestarzałej” infrastruktury finansowej rozwiązaniami z zakresu technologii blockchain. Quant, Powerledger i SingularityNET to rozwiązania software wykorzystujące technologię blockchain do świadczenia usług ekonomii przyszłości (przy czym, dla przykładu, ten ostatni dla branży AI, czyli sztucznej technologii). DAI to algorytmiczny stablecoin, a PEPE to jeden z największych memecoinów na świecie.

Wszystkie oczy zwrócone są obecnie na amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wraz ze zbliżającą się decyzją w sprawie spotowych funduszy ETF z Bitcoinem jako aktywem bazowym zaplanowanej na 10 stycznia 2024 r., rynek dyskontuje już ewentualne zatwierdzenie wniosków gigantów inwestycyjnych. Dominująca narracja głosi, że SEC może wspólnie zaakceptować wszystkie wnioski o ETF-y, zapewniając równe szanse wszystkim wnioskodawcom.

Jeżeli tak się stanie, eksploduje nie tylko Bitcoin, ale też cały sektor krypto.

Uwaga: Niniejszy artykuł odzwierciedla opinię autora i służy wyłącznie celom informacyjnym. Nie stanowi on porady inwestycyjnej.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze