Cena Bitcoina rośnie! Michael Saylor prognozuje, że wyniesie 5 mln USD. Podaje trzy warunki

W świecie kryptowalut niewiele postaci jest tak dobrze znanych jak Michael Saylor, prezes wykonawczy i współzałożyciel spółki MicroStrategy Inc. (NASDAQ: MSTR) zajmującej się m.in. analityką biznesową, oprogramowaniem i usługami dla firm. Saylor jest kojarzony jednak przede wszystkim ze swojej niezłomnej miłości do Bitcoina, którego akumuluje za pomocą wspomnianej wyżej firmy w hurtowych ilościach. Podczas ostatniego X (Twitter) Spaces maksymalista BTC dokonał kolejnej prognozy: jest on zdania, że cena Bitcoina może wzrosnąć aż do 5 milionów dolarów za sztukę! Szokujące? Jego zdaniem musiałoby jednak dojść do zazębienia się kilku zdarzeń.

Oddam 1 BTC w dobre ręce za jedyne 5 milionów dolarów

Gdyby prognoza Michaela Saylora miała się spełnić, Bitcoin osiągnąłby astronomiczną wycenę 5 milionów dolarów za jednostkę. Skutkowałoby to w pełni rozwodnioną kapitalizacją rynkową w wysokości 105 bilionów dolarów. Spoglądając na to z szerszej perspektywy: byłoby to 4,5 razy więcej niż cały roczny PKB Stanów Zjednoczonych w 2021 r., który wyniósł 23,32 bln USD. Wielu nazwałoby dyrektora MicroStrategy szaleńcem, ten jednak upiera się przy swoim i podaje argumenty.

Na moment powstawania tego tekstu cena Bitcoina wynosiła ok. 35 500 USD i powoli wybijała z kanału bocznego w którym znajdowała się po ostatnim rajdzie.

fot. CMC

Podczas dyskusji na platformie X (Twitterze) Saylor najpierw stanowczo podkreślił, że wyprawa Bitcoina po poziom 500 000 USD za monetę jest „nieunikniona”, natomiast jego zdaniem to trzy kluczowe czynniki mają szansę zapewnić kryptowalucie paliwo rakietowe niezbędne do podróży na księżyc.

Spot ETF: Saylor uważa, że wprowadzenie funduszu giełdowego z BTC jako aktywem bazowym (ETF) umożliwiającego inwestorom nabywanie znacznych ilości bitcoinów przy pomocy pośrednika może być przełomem nawet większym niż się spodziewamy.

Usługi bankowe: Drugim katalizatorem na liście Saylora jest zaangażowanie ze strony tradycyjnych banków w przestrzeń kryptowalut. Jego zdaniem jeżeli tylko banki zaczną oferować usługi powiernicze dla Bitcoina i pozwolą klientom na umożliwianie wykorzystania posiadanych zapasów BTC jako zabezpieczenia dla pożyczek, popyt i użyteczność największej kryptowaluty czeka prawdziwa eksplozja.

Rachunkowość wartości godziwej: Trzeci katalizator to dość unikalna perspektywa, koncentrująca się na praktykach księgowych. Saylor przewiduje scenariusz, w którym firmy będą dostosowywać wycenę posiadanych zasobów BTC na swoich bilansach w oparciu o wartość godziwą, czyli aktualną cenę rynkową. Mogłoby to zachęcić więcej firm do przyjęcia Bitcoina jako wygodnego aktywa, a tym samym jeszcze bardziej zwiększając na niego popyt.

Zobacz też: Bitcoin, złoto czy gotówka? Cathie Wood ocenia zagrożenie deflacją. Listopadowe prognozy dla BTC

Cena Bitcoina zdaniem Michaela Saylora

Podstawową teorią Saylora jest to, że każdy z tych katalizatorów, w izolacji, może prowadzić do znacznych wzrostów kursu BTC. Gdyby jednak wszystkie trzy czynniki zadziałały jednocześnie, mogłyby stworzyć idealną burzę popytu na Bitcoina, potencjalnie wynosząc jego cenę do 5 milionów dolarów za jednostkę. Według współzałożyciela MicroStrategy jest to scenariusz, który może zrewolucjonizować rynek kryptowalut.

fot. strona główna spółki

Entuzjazm Michaela Saylora do potencjału Bitcoina wynika m.in. ze znacznej ekspozycji MicroStrategy na kryptowalutę. Firma posiada podobno aż 158 400 BTC, co odpowiada około 5,50 mld USD lub około 0,8% obecnej całkowitej podaży w obiegu. Pod kierownictwem Saylora okręt zwany MicroStrategy albo zatonie, albo znacznie zyska na wartości w zależności od tego, w którym kierunku pójdzie rynek krypto. Już teraz kupując akcje tej spółki można pośrednio posiadać ekspozycję na ruchy cenowe aktywów cyfrowych.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze