Cena Bitcoina przekroczyła 48 000 USD! Analitycy wskazują gdzie będzie szczyt hossy

Cena Bitcoina (BTC) przekroczył granicę 48 000 USD, podczas gdy Ethereum (ETH) odzyskało poziom powyżej 2500 USD, sygnalizując, że na rynku kryptowalut pojawił się nowy entuzjazm i nowe paliwo. Rośnie poziom zaufania inwestorów i suma całkowitych aktywów cyfrowych pod zarządem (AUM) – odnotowały one pięcioprocentowy przyzrost w samym styczniu br., przechodząc z 49,5 mld USD do 52,0 mld USD (zgodnie z raportem analityków Fineqia International).

fot. Coinbase

Rok 2024 może być bardzo lukratywny dla inwestorów

Wprowadzenie dziewięciu nowych produktów ETF, które wygenerowały około 6,9 mld USD wpływów do sektora jeszcze bardziej podsyciło ów optymizm. Bundeep Singh Rangar, dyrektor generalny Fineqia, podkreślił ożywioną aktywność inwestorów, stwierdzając: „Sygnalizacja świetlna zmieniła kolor na zielony, inwestorzy ruszają z dwójki. Więcej pojazdów włącza się jezdni pod szyldem ETF, ponieważ rośnie ich zaufanie do aktywów cyfrowych”.

Najnowszy raport Findera dotyczący prognoz cen Bitcoina zawiera bardzo ambitne tezy, m.in. scenariusz w którym BTC miałby osiągnąć szczyt na poziomie 88 000 USD. Prognoza ta jest podbudowana przez fundament w postaci oczekiwania na tzw. halving (zmniejszenie nagrody dla górników BTC o połowę). 58% ekspertów ds. kryptowalut i fintechu przewiduje, że spowoduje to eksplozję kursu.

Ethereum nie pozostaje w tyle: prognozy sugerują, że może prawie dobić do swojego rekordu wszechczasów z listopada 2021 r., potencjalnie osiągając 4 887 USD do końca tego roku.

Zobacz też: Kryptowaluty nakręcają sprężynę. Nowy raport pokazuje skład paliwa pod kolejną hossę

Cena Bitcoina z misją lotu na księżyc

Dużo bardziej optymistyczny jest analityk kryptowalut Michaël van de Poppe. Jego zdaniem cena Bitcoina może wzrosnąć do poziomu od 250 000 do 600 000 USD w nadchodzącym cyklu hossy. Van de Poppe sprzeciwia się koncepcji malejących zysków, sugerując zamiast tego, że rynek doświadcza właśnie bezprecedensowego napływu funduszy przypominającego bańkę internetową. Według niego cykl ten może potrwać do 2025 lub 2026 roku, napędzany ciągłymi inwestycjami i rosnącą akceptacją kryptowalut przez główny nurt.

Bycze prognozy, choć obiecujące, podkreślają dynamiczny i nieprzewidywalny charakter rynków kryptowalut. Zachowajcie ostrożność i trzymajcie się swojej własnej, indywidualnej strategii wejścia i wyjścia oraz pamiętajcie, żeby zawsze realizować jakieś zyski bez względu na to, w którym miejscu znajduje się rynek.

Zastrzeżenie: tekst ma charakter informacyjny i nie stanowi porady inwestycyjnej w rozumieniu prawa.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edłardo
Edłardo
12 dni temu

Ath podczas hossy na btc wyniesie ok 148k $

Alen
Alen
11 dni temu
Odpowiedz do  Edłardo

Skąd wiesz tak dokładnie ziom

Smila
Smila
10 dni temu
Odpowiedz do  Alen

Spekulacje nic nie jest pewne na 100% , nawet to że jutro będzie

3
0
Dodaj komentarzx