Bitcoin przekracza 48 000 USD, ustanawiając nowy rekord ceny
Bitcoin znowu pobił rekord ceny.
Nowe ATH króla kryptowalut wynosi aktualnie 48 480 USD. Nastąpiło to zaraz po tym, jak Mastercard integrację kryptowalut w swojej sieci i po doniesieniach od najstarszego banku w USA, BnY Mellon odnośnie ich planów przechowywania i transferowania BTC i innych kryptowalut w imieniu swoich klientów.
W chwili pisania tego tekstu ATH kosztuje 48,481 USD na Bitstamp.
Cena bitcoina jest coraz bliżej 50 000 USD. Warto również zauważyć, że ruch ten nastąpił w momencie, gdy Mastercard, jedna z największych firm zajmujących się przetwarzaniem płatności na świecie, ogłosiła, że zintegruje kryptowaluty w swojej sieci jeszcze w tym roku.
W tym samym czasie kolejne dobre wiadomości napłynęły z najstarszego banku w Stanach Zjednoczonych – BNY Mellon. Instytucja ujawniła, że w odpowiedzi na liczne apele swoich klientów, zdecydowała się wprowadzić do oferty kilka usług związanych bezpośrednio z bitcoinem i innymi kryptowalutami.
Co jeszcze może kryć się za aktualnym wzrostem?
Premia Bitcoin w Coinbase Pro przekroczyła próg, osiągając nawet 500 USD, jak zauważył analityk Lex Moskovski. Uważa się, że jest to wskaźnik zwyżkowy, ponieważ pokazuje presję na zakup wielorybów na największej giełdzie w Ameryce.
Coinbase Premium reached almost $500 two hours ago.
— Lex Moskovski (@mskvsk) February 11, 2021
That's even bigger than the FOMO of Tesla #Bitcoin news.
Meanwhile, I see no significant news yet.
Something's coming? pic.twitter.com/T47c2TrmfQ
W ciągu ostatnich 24 godzin, na największych giełdach zlikwidowano pozycje o wartości opiewającej na około 630 milionów.
Największe pojedyncza likwidacja miała miejsce na BitMEX. Dotyczyła bitcoinowej pozycji o wartości nominalnej 8,19 miliona dolarów.
Od Redakcji
Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.