Cena Bitcoin potencjalną szansą? Analitycy przewidują kolejne wzrosty

Ostatnie godziny na rynku kryptowalut były niepewne, a Bitcoin (BTC) doświadcza znaczących spadków. Jego cena spadła o około pięć procent, osiągając poziom około 36 000 dolarów, co wywołało naturalny niepokój wśród inwestorów. Spadek ten nastąpił pomimo pozytywnych podstaw rynkowych, które teoretycznie obecnie otaczają rynek kryptowalut.

Analiza i perspektywy rynkowe otaczające Bitcoin

Niedawne decyzje Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o opóźnieniu kilku decyzji dotyczących ETF-ów zdawały się być sygnałem do realizacji zysków i przygotowania się na korektę przed ponownym wejściem na rynek. Mieszane przesłanki na rynkach akcji oraz obawy o konieczność ograniczenia wydatków przez amerykańskich konsumentów w odpowiedzi na utrzymującą się inflację dodatkowo wpłynęły na nastroje.

Pomimo obecnych wyzwań, analitycy rynku, tacy jak CrediBULL Crypto, wskazują na potencjalne szanse. Według jego analiz, obecny spadek cen może stanowić okazję do akumulacji aktywów. Wskazuje na możliwy retest lokalnego dna na poziomie 34,600 dolarów.

„Byki BTC nadal mają ogólną, krótkoterminową przewagę techniczną, ponieważ trend wzrostowy cen na codziennym wykresie słupkowym został utrzymany. Ścieżka najmniejszego oporu dla cen pozostaje w najbliższej perspektywie boczną w kierunku osiągnięcia wyższych wartości” – twierdzi starszy analityk techniczny Kitco, Jim Wyckoff.

Zobacz także: Czerwony wodospad na akcjach giganta. Największy spadek od 40 lat!

Oczekiwania inwestorów i dalszy rozwój sytuacji

Markus Thielen z DeFi Research zwraca uwagę, że obecna zmienność ma więcej wspólnego z rozwojem sytuacji politycznej w USA niż z samymi ETF-ami. Przewiduje on, że BTC może wzrosnąć do 40,000 dolarów, a nawet do 45,000 dolarów do końca roku. W dużej mierze ze względu na zbliżające się ważne daty wygaśnięcia opcji na Bitcoinie.

„Mamy dwie kolosalne opcje, które wygasają 24 listopada i 29 grudnia. Pozostałe otwarte pozycje wynoszą 3,7 miliarda dolarów i 5,4 miliarda dolarów” – dodał.

Pomimo niepewności, jaką wprowadza obecna sytuacja rynkowa, zdaniem analityków, istnieje potencjalna szansa na odzyskanie wartości Bitcoina. Inwestorzy i obserwatorzy rynku powinni pozostać czujni na dalszy rozwój wydarzeń. Zwłaszcza w świetle nadchodzących decyzji SEC oraz ogólnych tendencji na rynkach finansowych.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze