Cena Bitcoin na drodze do… miliona dolarów? Eksperci mocno w to wierzą

Samson Mow, CEO Jan3 i zagorzały zwolennik Bitcoin, ostatnio wywołał dyskusję w społeczności kryptowalut. Zasugerował, że osiągnięcie przez BTC wartości miliona dolarów jest nadal realne. Jego stwierdzenie wynika z różnych poglądów i prognoz na temat BTC w społeczności krypto, w tym tych przedstawionych przez Balaji Srinivasana, byłego partnera a16z i CTO Coinbase.

Scenariusze milionowej wartości BTC

W marcu, w turbulentnym środowisku finansowym, oznaczonym bankructwem i następującymi po nim akcjami ratunkowymi kilku amerykańskich banków, w tym tych związanych ze światem kryptowalut jak Silvergate i Signature Bank, Balaji Srinivasan postawił 2 miliony dolarów na podobną trajektorię milionowej wartości dla BTC. Były CTO Coinbase obstawiał, że Bitcoin osiągnie cenę miliona dolarów w ciągu 90 dni. Swoją prognozę opierał na niekontrolowanym drukowaniu pieniędzy przez Skarb USA i Rezerwę Federalną oraz na trwającym kryzysie bankowym.

Mow, zgadzając się z celem cenowym Balajia, zauważył, że tamte wydarzenia nie utrzymały impetu, aby wypchnąć BTC na takie wysokości. Chociaż były wykonawca Coinbase ostatecznie wycofał się z zakładu, Mow ujawnił, że Balaji jego zdaniem nigdy nie był w błędzie. Mylił się jednak co do czasu i katalizatora.

Zobacz także: Pociąg Bitcoin ruszył ze stacji. Czy wciąż jest sens go gonić?

Droga do miliona: kapitał instytucjonalny i halving Bitcoin

Mow, zgłębiając mechanikę potencjalnego wzrostu BTC, przypisuje potencjalny wzrost znacznemu napływowi kapitału instytucjonalnego. Połączonemu z niedoborem wywołanym przez zdarzenia halvingu BTC. Zwolennik Bitcoina przewiduje, że w miarę jak inwestorzy instytucjonalni pompują kapitał na rynek, ograniczona dostępność BTC podniesie jego cenę. Ten pogląd jest zgodny z długo utrzymującym się oczekiwaniem społeczności Bitcoin, że inwestycja instytucjonalna będzie kluczowym czynnikiem znacznych wzrostów cen.

Wizja Mowa znajduje odzwierciedlenie w analizie analityka, Bita Paine’a, który dostarcza matematycznego fundamentu dla hipotezy milionowego Bitcoina. Jego analiza rozpoczyna się od podstawowych zasad popytu i podaży. Oblicza on nową podaż BTC na nadchodzące cykle i szacuje potencjalne transakcje długoterminowych hodlerów na podstawie danych HODL Waves.

Jego projekcja obejmuje masowy napływ kapitału rzędu około 4,5 biliona dolarów. Identyfikując amerykańskie oszczędności emerytalne i korporacyjne skarbce jako potencjalnych głównych dawców kapitału.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx