Cardano zbiera siły przed startem na kolejne szczyty? Prognozy na 2024 wyglądają intrygująco

Rok 2024 miał być jako przełomowy dla rynku i miał przynieść długo wyczekiwaną hossę. Póki co Bitcoin nie zareagował wzrostem na pozytywną decyzję w sprawie BTC ETF, a rynek altcoinów daleki jest od wyników z końcówki poprzedniego roku. Jedną z jaśniejszych gwiazd tego okresu był Cardano, ale obecnie również nie notuje najlepszych wyników. Niektórzy eksperci zalecają spokój i cierpliwość, zwracając uwagę na fakt, że rok dopiero się zaczął, a los może jeszcze pozytywne zaskoczyć. Czy będzie łaskawy dla ADA w 2024 roku?

Cardano rozpocznie marsz po 7$?

Czy ADA może wkrótce osiągnąć poziom 7 dolarów za token? Wydaje się to nieprawdopodobne, ale tak przyszłość Cardano widzi znany analityk Ali Martinez. Ekspert ocenił, że obecna sytuacja ADA przypomina tę, która poprzedziła wzrost w 2020 roku. Martinez widzi możliwość powtórzenia tego schematu. Ocenił, że jeśli scenariusz się powtórzy, to Cardano może osiągnąć 7,00 dolarów w latach 2024-2025. Jak wskazał, głównym warunkiem realizacji tego wariantu jest dalsza kontynuacja historycznego trendu.

Martinez dodał, że po drodze mogą zdarzyć się też korekty: Obecna faza konsolidacji Cardano odzwierciedla zachowanie spółki Cardano pod koniec 2020 roku. Jeśli historia się powtórzy, w okolicach kwietnia ADA może powrócić do trendu wzrostowego. Ta kontynuacja wzoru może potencjalnie doprowadzić do wzrostu w kierunku 0,80 USD, krótkiej korekty do 0,60 USD, a następnie 7 USD!

To z pewnością atrakcyjna wersja zdarzeń, ale trzeba pamiętać, że nie ma nigdy gwarancji, że historia danego trendu się powtórzy.

Zobacz też: Ethereum niedługo nas zaskoczy? Oto co pokazują analizy

Co o przyszłości ADA sądzi ChatGPT?

Czy sztuczna inteligencja podziela optymizm Martineza? Tym razem o prognozę dla kryptowaluty ChatGPT został poproszony przez portal „WatcherGuru”. Jak się okazuje, obie prognozy są dość zbieżne. Chatbot oszacował, że ADA może w pewnym momencie 2024 roku osiągnąć cenę od 5 do 6 dolarów. Dotychczas najwyższy odnotowany kurs Cardano wyniósł 3,10 dolara.

ChatGPT wskazał na pewne zagrożenia i wyzwania dla ADA. Głównym wyzwaniem, a zarazem zagrożeniem, z którym musi się zmierzyć Cardano to ogromna konkurencja w sferze blockchain. AI wskazała też czynniki, które mogą nakręcić wzrost. Jak ocenił ChatGPT, ciągłe innowacje i nowe zdecentralizowane aplikacje uruchamiane w Cardano mogą radykalnie zwiększyć przyjęcie i wykorzystanie tej sieci. Ponadto chatbot przypuszcza, że zwiększona przejrzystość przepisów dla branży kryptowalut może zapewnić stabilność rynku, która umożliwi znaczny wzrost cen aktywów kryptograficznych, takich jak ADA.

Warto obserwować rynek na bieżąco

Choć prognoza ChatGPT wydaje się nieco bardziej wyważona i szczegółowa, to wciąż zwraca uwagę tylko na pojedyncze czynniki. Rynek kryptowalut jest dynamiczny i zależy wielu wewnętrznych ruchów. Poza wskazanym czynnikami eksperci zwracają uwagę na kilka innych.

Przykładem może być analiza dziennego wolumenu transakcji, ze szczególnym uwzględnieniem ruchów tzw. krypto wielorybów. W przypadku ADA, na początku tygodnia odnotowano ogromny wolumen transakcji. Według IntoTheBlock dzienny wolumen dużych transakcji Cardano wyniósł 27,59 miliarda ADA, a odpowiedzialne za ten wynik miały być wieloryby. Ich działania często są odbierane jako wskazówki lub zapowiedź tego co może się wydarzyć w najbliższych dniach.

To tylko jeden przykład innego czynnika, który może być dodatkową wskazówką. Elementów, które warto analizować, jest znacznie więcej. Dlatego czytając różnego rodzaju prognozy serwowane przez traderów czy chatboty trzeba pamiętać, by nie traktować je jak pełne i ostateczne.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx