Cardano (ADA) wybije czy spadnie? Kluczowe poziomy oporu i wsparcia oraz dane on-chain [ANALIZA]

W ostatnich dniach Cardano (ADA) ponownie spadło w rejony poziomu 0,43 USD w wyniku negatywnych wskaźników makroekonomicznych, korekty oraz ogólnego pesymizmu na rynku kryptowalut. Zidentyfikujmy kluczowe poziomy wsparcia i oporu, które powinni monitorować spekulanci i hodlerzy Cardano w nadchodzącym tygodniu.

Cardano (ADA) wyczekuje na sygnał

Począwszy od dnia 4 kwietnia 2024 r., kurs Cardano porusza się w wyraźnie zdefiniowanym kanale cenowym, wyznaczonym przez lokalne minimum ($0,43) i maksimum ($0,50). W ciągu całego wspomnianego okresu ADA kilkakrotnie wykraczała poza ten zakres, nie udało się jej jednakże z niego konsekwentnie wybić.

Wykres trajektorii cenowej kryptowaluty Cardano (ADA), fot. TradingView

Kursy $0,43 i $0,50 pozostają zatem najważniejszymi poziomami wsparcia i oporu, które należy obserwować. Wybicie się poza nie, bez względu na to, czy będzie to ruch północny, czy na południe, szczególnie potwierdzone zwiększonym wolumenem obrotu, będzie sugerować nadchodzący, zdecydowanie bardziej agresywny i zdecydowany ruch cenowy.

Warto również zauważyć, że mamy istotny opór na poziomie $0,57, który wcześniej działał jako wsparcie tuż przed spadkiem ceny w kwietniu. Obecnie ADA wyceniana jest na 44 centów – poniżej 30-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (30-EMA) wynoszącej 0,46 USD.

Dane on-chain dają mieszane sygnały

Przyglądając się danym z łańcucha bloków zebranym przez platformę analityczną IntoTheBlock z dnia 9 czerwca, można zauważyć inne ciekawostki na temat kursu i poziomów wsparcia i oporu dla Cardano.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na metrykę „In/Out of the Money Around Price”, która wskazuje na silny opór na wyższych poziomach cenowych niż obecne. Największy wolumen transakcyjny występuje w przedziale od $0,453 do $0,464, przy średniej cenie wynoszącej $0,458. Na tych poziomach aż 162,420 adresów kryptowalutowych zakupiło ponad 3,21 miliardów sztuk kryptowaluty ADA, które obecnie odnotowują tzw. stratę księgową (niezrealizowaną). Podobnie wygląda zresztą sytuacja dla hodlujących Cardano w ogóle: aż 65% z nich sprzedałoby posiadane przez nich pozycje ze stratą. Mimo to, jak informuje IntoTheBlock, perspektywa dla kryptowaluty rysuje się raczej „byczo”.

fot. IntoTheBlock

Ów poziom oporu pokrywa się ze wspomnianą już wyżej średnią 30-EMA wynoszącą $0,46 na dziennym wykresie.

Z drugiej strony, nie ma znaczącego wolumenu obrotu na niższych poziomach cenowych, co sugeruje słabsze wsparcie w dolnym zakresie dla kryptowaluty (i potencjalne zjazdy). Niemniej jednak, 134,180 adresów zakupiło 1,59 miliarda sztuk ADA w przedziale od $0,373 do $0,388, przy średniej cenie $0,38. To stanowi najbardziej prawdopodobny poziom wsparcia, jeśli Cardano utrzyma słabą dynamikę i wybije się z obecnego zakresu w kierunku południowym.

Podsumowanie

Kluczowe poziomy wsparcia i oporu dla Cardano, na które warto zwrócić uwagę, to $0,38, $0,43, $0,46, $0,50 i $0,57. Poziomy oporu są silniejsze niż wsparcia, co sugeruje możliwość spadkowego wybicia.

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.