Były szef znanej giełdy krypto na celowniku FBI. Przeszukali jego dom

Były szef giełdy krypto Kraken, Jesse Powell, znalazł się na celowniku FBI. Według informacji opublikowanych przez The New York Times, dom Powella przeszukano w ramach dochodzenia dotyczącego oskarżeń o hakowanie i cyberstalking grupy non-profit zajmującej się sztuką.

Były szef Kraken ma problemy z prawem

Agenci FBI i Urzędu Prokuratora USA dla Północnego Okręgu Kalifornii prowadzą dochodzenie przeciwko Powellowi już od jakiegoś czasu. Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez The New York Times, Powell jest podejrzany o ingerencję w komputerowe konta grupy non-profit, przejawiało się między innymi w blokowaniu dostępu do poczty e-mail oraz innych komunikatów.

Przeszukania dotyczyły domu Powella w dzielnicy Brentwood w Los Angeles. Agenci zabezpieczyli urządzenia elektroniczne, jednak na razie nie postawiono byłemu dyrektorowi Kraken żadnych formalnych zarzutów.

Może Cię zainteresować: Bitcoin superstar? „Kryptowaluty mogą przewrócić finanse do góry nogami”

Jesse Powell i problem z Verge Center for the Arts

Powell, współzałożyciel giełdy Kraken, ustąpił z funkcji CEO w ubiegłym roku, ale nadal pełni funkcję przewodniczącego rady dyrektorów. Rzecznik Kraken poinformował The New York Times, że śledztwo nie ma nic wspólnego z firmą. Twierdzi, że nie ma podstaw do przypuszczenia, że prokuratura prowadzi jakiekolwiek inne dochodzenia.

Federalne dochodzenie dotyczy zarzutów stawianych Powellowi przez Verge Center for the Arts – non-profit, którego jest współzałożycielem. Prawnicy Powella potwierdzili, że jest on podejrzany o hakowanie i cyberstalking tej organizacji.

„Verge dostarczył stronnicze informacje, które nie przedstawiają pełnego obrazu sytuacji, pokazując, że Powell nie zrobił nic złego” – powiedział Brandon Fox, prawnik z Jenner & Block. Dodał również, że sprawa nie ma nic wspólnego z pracą Powella czy jego działalnością w świecie kryptowalut.

W zeszłym miesiącu Powell pozwał Verge do Sądu Najwyższego w Kalifornii. Stwierdził, że ma „własność i prawidłowy dostęp” do kont e-mailowych i że nadal jest członkiem zarządu Verge. Prawnicy Verge określili zarzuty Powella jako nieuzasadnione.

Giełda krypto odcina się od zarzutów

Pomimo kontrowersji wokół swojego byłego dyrektora, giełda kryptowalut Kraken nie jest przedmiotem śledztwa. „Prokurator poinformował, że Kraken nie jest częścią śledztwa, a to nie dotyczy związku Jessego z Krakenem” – powiedział rzecznik giełdy krypto.

Tymczasem losy Jessego Powella są niepewne, podczas gdy świat kryptowalut czeka na rozwój sytuacji z zainteresowaniem.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze