Brat Bankmana chciał kupić… całe państwo! To wyspiarskie państwo miało stać się jego własnością za pieniądze z upadającego FTX…

Według dokumentów sądowych, brat byłego dyrektora generalnego FTX, Sama Bankmana-Frieda, Gabriel, miał plan przetrwania globalnej katastrofy. Wszystko przy użyciu funduszy ze zlikwidowanej giełdy kryptowalut.

Zgodnie z dokumentami złożonym w Sądzie Upadłościowym Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Delaware, Gabriel planował zakupić wyspiarskie państwo Nauru na Pacyfiku. Chciał do tego użyć funduszy przekształconych przez FTX Foundation. Projekty realizowane przez fundację obejmowały grant w wysokości 300 000 dolarów na badania dotyczące „funkcji użytkowej ludzi”. W dokumentach możemy znaleźć także grant w wysokości 400 000 dolarów dla… jednego z youtuberów.

ftx
Gabriel Bankman-Fried. Źródło: dupagepolicyjournal.com

Jeden z bardziej szalonych planów Gabriela obejmował przygotowanie się do potencjalnej apokalipsy. Miało to nastąpić poprzez zakup Nauru, wyspy na północny wschód od Australii, gdzie mieszka obecnie około 12 000 osób. Według notatki między Gabrielem a nieznanym urzędnikiem FTX Foundation, planował on stworzyć bunkier, aby przetrwać wydarzenie, w którym “zginie 50%-99,99% ludzi”. Gabriel chciał zapewnić, że przeżyje większość “przydatnych osób” oraz założyć laboratorium skupione na poprawie genetyki człowieka.

Zobacz też: Uważaj w co klikasz – Twitter założyciela Uniswap rozsyła złośliwe linki!

Brat założyciela FTX miał różne plany oraz… sprawy sądowe

Wcześniej, przed upadkiem FTX w listopadzie 2022 roku, Gabriel założył organizację non-profit Guarding Against Pandemics. Miała ona na celu przygotowanie się na ewentualną kolejną pandemię COVID-19. Ponoć zrezygnował ze stanowiska dyrektora wykonawczego tej organizacji w związku z upadłością giełdy kryptowalut.

Pierwszy proces karny Sama Bankmana-Frieda w Stanach Zjednoczonych został zaplanowany na 2 października. Stoi on przed zarzutami dotyczącymi oszustwa związanego z mieszaniem funduszy między FTX a Alameda Research. Nie jest jasne, czy Gabriel złoży zeznanie przeciwko swojemu bratu, ale wierzyciele w sprawie upadłości FTX rozważają wydanie nakazu na jego przesłuchanie, aby uzyskać informacje na temat jakichkolwiek korzyści finansowych, jakie mógł otrzymać od giełdy.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze