Bracia Bogdanoff twierdzą, że pomogli Satoshiemu Nakamoto opracować część kodu Bitcoina

Podczas jednego z ostatnich wywiadów, bliźniacy Bodganoff zasugerowali, że brali udział w stworzeniu Bitcoina.

Z pewnością większość z Was kojarzy mem, w którym jeden z braci Bogdanoff wykonuje telefon zlecając dump na rynku kryptowalut. Teraz, podczas wywiadu przeprowadzonego w ramach L’Heure des Pros bliźniacy powiedzieli, że jako matematycy byli w stanie „uczestniczyć w opracowaniu części kodu źródłowego” króla kryptowalut.

Igor i Grichka Bogdanoff twierdzą, że pomogli Satoshiemu Nakamoto w opracowaniu kodu Bitcoina

Od dawna krąży żart, że bliźniacy Bogdanoff mają moc manipulowania rynkami kryptowalut. Siła sugestii została ukryta w mającym już dobre kilka lat memie, w którym jeden z bliźniaków zleca dump na rynku w czasie, kiedy inwestorzy najmniej się tego spodziewają. Internet doczekał się różnych wariacji na ten temat: Grichka Bogdanoff zleca pompowanie rynku (pump it), wstrzymanie sprzedaży (hold the dump), wznowienie zakupów (continue the pump) i wiele innych. Oto jedna z wersji:

bogdanoff
źródło: starecat.com

Podczas wystąpienia we francuskim programie telewizyjnym „Non Stop People” bliźniacy przyznali, że znają ten mem bardzo dobrze. Skomentowali, że wiele z jego wirusowego charakteru opiera się o samego Satoshiego Nakamoto.

„Prawdopodobnie to Nakamoto sprawił, że [mem Grichka Bogdanoff] zaczął krążyć w sieci” – powiedział Igor Bogdanoff. po czym dodał:

„[ten obraz] był we wszystkich łańcuchach bloków w latach 2010-2012 [i] został pobrany ponad 1,3 miliarda razy.”

Domniemana znajomość z Satoshim, „Soïtchiro Shimoda” i dwa „starożytne bitcoiny”

Bliźniacy Bogdanoff są dobrze znani ze swojego naukowego programu telewizyjnego „Time X”. Od lat 70-tych bracia udzielają się w charakterze eseistów na tematy naukowe. Igor ma doktorat z fizyki teoretycznej, jego brat ma doktorat z matematyki.

W czasie wspomnianego programu w telewizji bliźniacy opowiedzieli o tym, jak współpracowali z wynalazcą ekranów dotykowych François Mizzim i intrygującym japońskim naukowcem nazwanym „Soïtchiro Shimoda”.

Wyznali, że na początku regularnie omawiali z Shimodą pomysły na blockchain i kryptowaluty. Bogdanoffowie z całego serca wierzą, że Shimoda był kojarzona z „mityczną osobą lub grupą ludzi”, która stworzyła Bitcoina. Bracia Bogdanoff twierdzą, że w 2008 roku otrzymali od Shimody dwa „starożytne bitcoiny”.

„Igor i ja, jako matematycy, byliśmy w stanie uczestniczyć w opracowaniu niektórych części kodu źródłowego Bitcoina, zwłaszcza w kontekście „predictive code”powiedział Grichka Bogdanoff.

Bliźniacy Bogdanoff poinformowali również, że w niedalekiej przyszłości wypuszczą własną kryptowalutę o nazwie „Exo Coin”.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze