DC Comics wprowadza kolekcję Batman NFT

DC Comics stworzyło kolekcję NFT opartą o historię Mrocznego Rycerza. Czy Batman NFT okaże się sukcesem na miarę innych projektów z tokenami niewymienialnymi w tle? Jest jeszcze coś…

Jedna z największych i najstarszych amerykańskich firm produkujących komiksy, uważnie śledzi branżę NFT i wprowadza na rynek własny zestaw tokenów kolekcjonerskich.

Niedawna współpraca między DC Comics i Veve, startupem zajmującym się tworzeniem NFT, zapoczątkowała nowy etap w strategii handlowej amerykańskiego studia komiksowego. Firma ogłosiła kolekcję cyfrowych statuetek z uniwersum Batmana w czarno-białej kolorystyce.

DC Comics: Batman Black & White – seria 4

Kolekcja składa się z 4 różnych wzorów. Każdy wzór ma ograniczoną liczbę kopii, więc ich wartość jest różna w zależności od stopnia rzadkości. Najdroższy żeton – cyfrowa statuetka Nightwinga – kosztuje 89,99 USD i składa się z 1850 kopii (niestety już wyprzedana).

nightwing
Batman Black & White #79; źródło: Veve

Sprzedaż wszystkich tokenów przyniosłaby DC Comics nieco poniżej 1 miliona dolarów – dokładnie 996 304 dolarów. Na rynku wtórnym wartość każdego tokena może znacznie wzrosnąć, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecny szum wokół NFT.

Zainteresowanie DC Comics z pewnością nie pójdzie na marne. Świat cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich przyciąga uwagę dużych firm. Sprawdził się już w modelach biznesowych przyjętych przez kilka klubów UEFA, dzięki kartom cyfrowym opracowanym przez Sorare, a nawet przez NBA z programem „Top Shot”. Dom aukcyjny Christie’s niedawno wystawił na aukcji najdroższy NFT w historii za 69,3 miliona dolarów.

Nic dziwnego, że DC Comics chce w tym sektorze mieć swój własny kawałek tortu. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że DC Comics posiada wyłączne prawa do Batmana, najbardziej dochodowego superbohatera do tej pory.

Przestań tokenizować Batmana! Albo…

Wygląda na to, że DC Comics ostrzy pazury na wszystkich innych, którzy chcieliby tokenizować Batamana poza nimi. Ta notatka poświadcza, jak firma ostrzega swój zespół kreatywny, że jest właścicielem wyłącznych praw do wszystkich postaci opublikowanych w ramach serii DC Comics i że nie zamierza zezwolić na publikację lub jakikolwiek ruch biznesowy (w formie NFT lub w każdy nny sposób) bez jej wyraźnej zgody.

„DC bada możliwości wejścia na rynek dystrybucji i sprzedaży oryginalnej grafiki cyfrowej DC za pomocą NFT, w tym zarówno nowych dzieł stworzonych specjalnie na rynek NFT, jak i oryginalnej grafiki cyfrowej renderowanej na potrzeby publikacji komiksowych DC.

Ponieważ DC bada złożoność rynku NFT i pracujemy nad rozsądnym i uczciwym rozwiązaniem dla wszystkich zaangażowanych stron, w tym fanów i kolekcjonerów, należy pamiętać, że oferowanie do sprzedaży wszelkich obrazów cyfrowych zawierających własność intelektualną DC z lub bez NFT, niezależnie od tego, czy świadczone dla publikacji DC lub świadczone poza zakresem umowy z DC, jest niedozwolone. ”

Notatka wydaje się być ukłonem w stronę współpracy byłego artysty komiksów z DC, José Delbo i Trevora Jonesa, który stworzyli kolekcję NFT o tematyce Batmana, które w Makersplace sprzedały się za łącznie 540,86 ETH, czyli ponad 200 000 USD.

Według Gizmodo, Delbo zarobił ponad 1,95 miliona dolarów ze sprzedaży NFT przedstawiających różne postacie z DC Comics. Mimo zdecentralizowanej formy tokenów, DC Comics prawdopodobnie będzie szukać jakiegokolwiek środka w celu wyegzekwowania swoich praw.

Przeczytaj również:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.