Zobacz 3 wskaźniki on-chain, które poświadczają, że bitcoinowe byki wróciły i mają się dobrze

Lex Moskovski, dyrektor ds. inwestycji (CIO) skoncentrowanego na kryptowalutach funduszu hedgingowego Moskovski Capital, wymienia pro wzrostowe sygnały oparte na trzech wskaźnikach on-chain, podczas gdy bitcoinowe byki próbują wywołać nową falę wzrostów.

ATH aktywnych adresów Bitcoin

Moskovski mówi, że podmioty Bitcoin (aktywne adresy) w sieci BTC osiągnęły ostatnio nowy rekord wszech czasów (ATH).

„Wzrost netto podmiotów Bitcoin osiągnął ATH.

W całej historii sieci nie było żadnego okresu, w którym liczba aktywnych uczestników rosła szybciej, średnio co tydzień”.

aktywne adresy bitcoin
źródło: Glassnode/Lex Moskovski

Coraz mniej BTC na giełdach

Moskovski mówi również, że liczba bitcoinów na giełdach spadła do poziomów niewidzianych od czasu, gdy BTC był w kwietniu blisko swoich rekordów wszech czasów. Weteran kryptowalut twierdzi, że metryka załamała się w oparciu o pattern „Bart” – formację, której wygląd przypomina głowę Barta Simpsona z serialu animowanego „Simpsonowie”.

„Podaż bitcoinów na giełdach została znacznie zmniejszona.

Powrót do trendu?

Całkiem niezły Bart, [tak przy okazji]”.

liczba btc na giełdach
źródło: Glassnode/Lex Moskovski

Wzrost NUPL

Moskovski dodaje, że warto spojrzeć na dane z Glassnode, które pokazują wzrost NUPL (niezrealizowany zysk i strata netto).

Według Glassnode, dostosowanie metryki do jednostek daje dokładniejszy pomiar liczby aktywnych użytkowników w sieci Bitcoin, biorąc pod uwagę fakt, że jeden podmiot może kontrolować wiele adresów, a adresy BTC mogą przechowywać środki wielu ludzi.

Wskaźnik NUPL porównuje całkowitą wartość rynku z wartością wszystkich otwartych pozycji traderów i inwestorów.

Moskovski mówi, że wskaźnik NUPL właśnie błysnął zielonym sygnałem, wskazując, że Bitcoin zaczął zmierzać w kierunku bardziej byczej fazy „przekonań” cyklu rynkowego.

„Bitcoin ea-NUPL błysnął na zielono w górę, po raz pierwszy od 27 października 2020 r.

Weszliśmy w fazę wiary”.

źródło: Glassnode/Lex Moskovski

źródło grafiki tytułowej: link

Może Cię zainteresować:

Od Redakcji

Niniejszy artykuł, ani w całości, ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi, czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadn ego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze